Çok Yavaş Olan Bilgisayarı Hızlandırma Teknikleri 2023

Bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 sayesinde oyun oynamak ve bilgisayardaki diğer işlemleri yapmak kolaylaşıyor. Sadece birkaç ufak taktikle bilgisayarınızı eskisinden daha hızlı hale getirebilirsiniz. Özellikle oyun içinde donma ve kasma sorunları oyun performansını olumsuz etkiliyor. En hızlı ve seri çalışan bilgisayarlarla oyun oynamak, internette dolaşmak ya da dosya indirmek için kesin çözümleri paylaşalım.

Eski Bilgisayar Hızlandırma 2023

Eski bilgisayar hızlandırma 2023 için birçok yazılım ve donanım çözümleri bulunuyor. Bilgisayarın daha üstün performansla çalışmasını sağlayan taktikler yazılım taktikleri şu şekilde sıralanıyor:

 • Çalışmayan yamaları kapatmak
 • Varsayılan arka plan uygulamalarını kapatmak
 • Performans seçeneklerinde değişikler yapmak
 • Gereksiz yazılımları kaldırmak
 • Windows Defender’ı kapatmak
 • Düzenli Windows 7 veya Windows 10 güncellemeleri yapmak
 • Sürücüleri güncellemek
 • Microsoft Edge uygulamasını devre dışı bırakmak
 • Windows 10 gereksiz servisleri kapatmak

Bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler için yazılım kısmını ilgilendiren taktikleri uyguladıktan sonra donanım açısından da şunları yapmak bilgisayarı hızlandırıyor:

 • SATA disc yerine SSD kurmak
 • RAM yükseltmek
 • İşlemci ve ekran kartı gibi donanımların sıcaklığını düşürmek
 • İşlemci ve RAM donanımlarını değiştirmek
 • Görev Yönetici üzerinden arka planda çalışan uygulamaları kapatmak

Bilgisayar Hızlandırma Güncellemesi 2023

Bilgisayar hızı yavaş olan kişiler tarafından bilgisayar hızlandırma güncellemeleri 2023 nasıl yapılır oldukça merak ediliyor. Windows güncellemeleri yapmak bilgisayarın eskisinden daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Güncellemeleri denetlemek için öncelikle Başlangıç>Ayarlar>Windows Update>Güncelleştirmeleri Denetle işlemlerinin sırasıyla yapılması gerekiyor. Bu sayede güncel sürücüleri de kullanarak bilgisayarınız performansını da iyileştirmiş olursunuz.

Bilgisayar Hızlandırma İşlemleri 2023

Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa bazı bilgisayar hızlandırma işlemleri 2023 işinize yarayabilir. Örneğin bilgisayarınızda yüklü ve hiç kullanmadığınız programları silerek işe başlayabilirsiniz. Başlat üzerinden sağ tıklayarak bilgisayarınızda yer kaplayan programları Program Ekle/Kaldır bölümünden kaldırabilirsiniz.

Bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 listesine göre bir diğer yapmanız gereken işlem ise disk temizleme işlemi yapmaktır. Bu işlem sayesinde bilgisayarınızdaki kalıcı olmayan dosyaları, çevrimdışı web sayfaları ve istenmeyen gereksiz dosyaları bulup hepsini bir defada silebilirsiniz. Buna ek olarak disk birleştirme işleminin de düzenli olarak yapılması sistemin hızlanmasına fayda sağlıyor.

Bilgisayarınızın eskisinden daha hızlı çalışması için PC’de güç ayarını yüksek performans olarak değiştirebilirsiniz. Bilgisayarda Ayarlar>Sistem>Güç ve Uyku> sekmesinden ek güç ayarlarını maksimize ederek sistemi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca görsel görünümü de değiştirip en iyi performans görünümü olarak ayarlamak bilgisayarın hızlanmasını sağlıyor.

Bilgisayarı açıp kapatmanın da bilgisayar hızını yüzde 10 oranında artırdığı test edilen işlemlerden biri. Özellikle bilgisayarınız gün içinde sürekli açıksa arada sırada bilgisayarı kapayıp yeniden açmak ya da yeniden başlat yapmak bilgisayar hızında iyileştirmeler sağlıyor.

Bilgisayar Hızlandırma İçin Ne Yapılmalı 2023

Gün içinde sürekli aktif olarak çalışan bilgisayarlar yüklenen programlar, oyunlar ya da yapılan bazı işlemler sayesinde yavaşlayabiliyor. O halde bilgisayar hızlandırma için ne yapılmalı 2023 konusunu ele alalım. Bilgisayarınızın full performans ile çalışması ile yapmanız gereken işlemler arasında başlangıçta çalışan programları devre dışı bırakmak yer alıyor. Bu taktik bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 getirebiliyor.

Bilgisayarda programın daha çabuk açılması için disk önbelleğe almayı hızlandırmak da işe yarayan yöntemlerden biri. Flash sürücüsünü bilgisayara takıp Dosya Gezgini açın. Sonrasında ise Bu PC’ye tıklayın. Sağ tıklayarak “Bu cihazı ReadyBoost’a atayın” sekmesini aktif edin. Uygula bölümünü işaretledikten sonra PC hızının arttığını fark edeceksiniz.

Bilgisayar Hızlandırma Laptop 2023

Bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 oluşturmak isteyen Laptop kullanıcıları birçok yöntem deniyor. Bu yöntemlerin başında ihtiyacınız olmayan programları kaldırmak geliyor. Denetim Masasını ve ardından Programlar bölümünü açın.

Özellikler bölümünde gün içinde ya da hiç açmadığınız programları silerek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca ön belleği temizleme işlemi yaparak laptop içindeki geçici internet dosyalarını, küçük resimleri, sistem hatası olan bellek dökümlerini ve hata raporlama dosyalarını da tümüyle kaldırmış olursunuz. Tüm bu yapılan işlemler bilgisayar hızlandırma laptop 2023 için etkili olacaktır.

Bilgisayar Hızlandırma Oyun Kasmasına Son 2023

Bilgisayarda sürekli oynadığınız oyun bir anda oyun içinde kasmaya neden oluyorsa güncelleme zamanı gelmiş demektir. Oyun içinde güncelleme yaptıktan sonra eskisi gibi oyun hızlı akmaya devam edecektir. Güncelleme işlemi bilgisayar hızlandırma oyun kasmasına son 2023 vermiyorsa oynadığınız oyundan kaynaklı olabilir. Bu noktada oyun yazılım firmaları bu tarz sorunlar için yeni bir güncelleme yayınlamaktadır.

Bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 getirmek oyun içi performansının artmasını sağlıyor. Şayet oyunda kasma devam ediyorsa işlemciniz yetersiz olabilir. Bilgisayarınızı yeni bir işlemci ile değiştirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

SSD ile Bilgisayar Ne Kadar Hızlandırılır 2023

Sabit diskler genel olarak depolama alanı gibi gözükse de bilgisayar performansını artırdığı da bir gerçek. Bu bakımdan bilgisayar yavaşlamasına kesin çözümler 2023 bulmak isteyen birinin diskini SSD ile değiştirmesi gerekiyor. SSD kullanmak verileri eski model sabit disklere nazaran çok daha hızlı işliyor. SSD ile bilgisayar ne kadar hızlandırılır 2023 diye merak edenler için eskiden 1 ya da 1,5 dakika içinde açılan bilgisayarın saniyeler içinde açıldığını söylemek mümkündür.

Yüksek performans gerektiren oyunların ya da programların daha düzgün çalışabilmesi için mutlaka SSD kullanılması gerekiyor. Özellikle oyun bilgisayarlarında oyunlarda performansı fullemek için kesinlikle SSS olması şart. Çok yavaş bir sabit diskiniz varsa verileri işlemciye iletmek de gecikmeli olabiliyor. Bilgisayarı hızlandırmak ve performans kaybını önlemek için deneyimli kullanıcılar SSD kullanmayı öneriyor.

YORUM YAP KAZAN

 "Çok Yavaş Olan Bilgisayarı Hızlandırma Teknikleri 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı