Fortnite Mobile vs PUBG Mobile Karşılaştırması

Mobil ya da bilgisayarlar üzerinden battle royal olarak tanımlanan oyunların oynanması mümkündür. Ancak oyunların çok olması bazı kişilerin seçim konusunda kafalarının karışmasına neden olabilmektedir.

Sizler için son yılların en popüler iki oyununu kısaca inceledik. Böylelikle Fortnite vs. PUBG kıstaslarından tercihlerinizi kısa sürede yapabileceksiniz.

Fortnite Mobile Uyumlu Destekleyen Cihazlar 2023 Aşağıdadır

İncelemelerde haritalar en önemli alanlardan biridir. Çünkü haritaları yeterli olmayan bir oyun bireylerin kendilerini tekrarlamalarına yol açmaktadır. Fortnine PUBG haritalar açısından kıyaslandığında PUBG bir adım öne çıkmaktadır.

Çünkü oyuna devamlı şekilde güncelleme gelmektedir. Üstelik oyunun haritalarındaki alan büyüklüğü çok fazladır. Bu sayede oyuncular paraşütle inmelerinden sonra doğru tercihler yaparak uzun süre herhangi bir rakiple karşı karşıya kalmadan oyunun ilerlemesini bekleyebilmektedir. Haritaların geniş alanları kaplaması sayesinde çatışmalara girmeden bir strateji yürütülmesi de mümkün olmaktadır.

Fortnite vs. PUBG Silahları ve Haritaları

Fortnite PUBG silahlar açısından incelendiğinde de ikisi arasında belirgin farklar olduğu görülmektedir. Bu konu hakkında PUBG için daha gerçekçi bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyunun genel grafiklerinde olduğu gibi silahlarında da bir gerçekçilik hâkim.

Üstelik PUBG oyuncuları oyunda hamlelerini önceden belirleyip zekice hareket ederek oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Fortnine ise daha çok eğlence amaçlı kullanıldığı bilinen oyunlardan biridir. Ancak iki oyunun da hayranı olan pek çok kişi bulunmaktadır. Bundan ötürü oyun kararları kişisel zevklere göre verilmelidir.

YORUM YAP KAZAN

 "Fortnite Mobile vs PUBG Mobile Karşılaştırması" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı