PUBG Mobile Arkadaş Silme ve Engelleme 2023

Severek oynanan Pubg oyun tutkunları bazı sebeplerden dolayı oyun içerisinde aynı online platformu paylaştığı kişiden rahatsız olup engellemek isteyebilir. Kendisine mesaj göndersin ya da oyun içi bağlantı kursun istemediğiniz kişiyi engellemek için neler yapılması gerekir?

 • Pubg oyunu içerisinde engellediğiniz kişi sadece size mesaj gönderme hakkını yitirmiş olmaz.
 • Aynı zamanda bu kişi ile eğer arkadaşlarınızla oluşturulmuş ortak bir grup içerisinde yer alıyorsanız orada da gözükmeyecektir.

Yalnız şu önemli ki; kişi ile iletişiminiz ne kadar kesilse bile diğer arkadaşlarınızla ve oyun içinde aktif bağı devam edeceği için turnuvalarda karşınıza çıkma ihtimali vardır.

Pubg Mobile engellendiğini anlamak için; Kişi Pubg mobile oyunu içerisinde engellendiğinde hala arkadaş listesinde kişiyi görmeye devam eder. Ancak o kişiye oyun istekleri attığınızda ya da özel mesajlar yazdığınızda hiçbir zaman ona iletilemeyecektir.

Pubg Mobile Oyuncu Engeli

Oyun içinde karşılaştığınız herhangi bir olumsuz davranışından dolayı rahatsızlık duyduğunuz Pubg mobile oyununda kişiyi arkadaşlarınızdan engellemek için yapılması gerekenler;

 • Öncelikle engelleme işlemi yapılacak kişinin oyun içinde oluşturmuş olduğu profile geliyorsunuz.
 • Profil bilgileri kısmına giriyorsunuz.
 • Önünüze birden çok seçenek çıkacak. Buradan “engelle” seçeneğine tıklıyorsunuz.

Eğer engellemek istediğiniz kişinin aramanıza rağmen profil bilgilerine ulaşamadıysanız ancak oyunda karşılaştığınız biri ise öncelikle kişiye arkadaşlık isteği göndererek arkadaş listenize ekliyorsunuz. Ardından profili gözükmeye başlayacaktır. Yukarıda saymış olduğum adımları uyguladığınızda kişi engellenmiş olacaktır.

Pubg Mobile Engeli-Ban Kaldırma 2023

Konuya şimdide farklı bir açıdan bakalım. Pubg oyunu içerisinde kişiler sadece listedeki arkadaşlarından dolayı engellenmezler. Pubg oyununun sıkı güvenlik tedbirleri gereği kişi sistem tarafından hiç beklemediği bir an da ban yiyerek, hesabı engellenebilir.

 1. Senelerdir Pubg mobile aktif oyuncusu olabilirsiniz.
 2. Pubg bunu affetmez ve hangi durumlarda ban yersiniz.
 3. Öncelikle oyun içi kurallarda belirtilen topluluk kuralları adı verilen kuralları ihlal edilirse banlanırsınız.

Pubg mobile oyunu içerisindeyken bazen firma kurucularından kaynaklı bir sebepten dolayı ban alabilirsiniz. Böyle bir durumda telaşınız daha az olsun çünkü yazacağınız kısa bir ayrıntılı dilekçe ile beraber oyuna şikayet bildiriminde bulunduğunuzda engeliniz kaldırılacaktır. 

Derdinizi anlatan, hatalı olmadığınızı beyan eden ve sonunda giriş yaptığınız “hesap ID numaranız”, pubg içinde kullandığınız “ kullanıcı adınız” ve özellikle oyun içerisinde kalifiye konumunda iyi bir seviyedeyseniz “seviyeyi” belirtmekte fayda vardır.

Bu dilekçe 3 kısımdan oluşacak;

 • Mail/Konu başlığı burada kısa, açık ve net sorunu belirtin
 • Mail/Konu içeriği burada açık ve yalın bir şekilde konuya odaklanarak sorununuzu belirtin
 • Hesap bilgileriniz burası için yukarıda tırnak işareti içerisinde ne yapılması gerektiğini belirtmiştim.

Tüm bu işlemleri titizlikle yaptıktan sonra PUBGMOBILE_CS@tencentgames.com adresine gönderebilirsiniz. Yaklaşık 1 hafta içerisinde size sistem tarafından geri dönüş sağlanır ve ban engeleniz kalkar

Pubg Mobile Oyununda Hangi Hareketlerden Ban/Engel Alınır?

Her oyunun sistemcisinin gözünden kaçan ufakta olsa bir Bug’ı vardır. Bunu fark ederek açığı değerlendirmek istemek ve yakalanmak pubg’da engele sebep olur. Ayrıca hile ile oluşturulmuş olan ve sizin bunu bildiğiniz halde dikkat çeker pozisyonda pubg takımlara katılmanız banlanmanıza sebep olacaktır. Yılların takipçisi ve pubg severi olarak belki kuralları biliyorsunuz. Yeni takipçilerin ya da belirli aşamaya gelmiş olanların yanılarak pubg ban yiyebilecekleri diğer sepebler;

 • Oyun içerisinde oldukça dikkat çekici ve sistemin yakalayabileceği bir hile yapmak
 • Usulsüz ve oyun içi mağaza satın alma işlemlerine tamamıyla zıt durumda olan bir şekilde satış ya da alış işlemi gerçekleştirmek 
 • Takım arkadaşlarının bilinçli bir şekilde öldürülmesi durumlarında engel alınır
 • Tek kişilik olarak yapılması gereken maçlarda takım oluşturmak
 • Pubg içi görüntü kalitesi standartlarına uymayarak veya yamaları için kötü bir yazılım kullanmak
 • Gizli bir şekilde usulsüz teknik olan VPN’yi kullanmak
 • Bir anda otomatik olarak bilinçli IP değiştirme işlemleri
 • Küfürlü ve topluluk kurallarına aykırı ve diğer oyuncuları rahatsız edici mesajlar ve ses/görsel göndermek

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Mobile Arkadaş Silme ve Engelleme 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı