PUBG Bomba Çeşitleri ve Bomba Atma Taktikleri 2023

PUBG bombaları yakın ve uzak kullanma teknikleri ile birden fazla rakibin öldürülmesi ve bölge güvenliğinin sağlanması için çok önemlidir. PUBG Mobile oyunun içerisinde toplam 4 çeşit bomba bulunmaktadır. Bu bombalar;

 1. El bombası (Frag Grenade)
 2. Sis bombası (Smoke Grenade)
 3. Molotof kokteyli (Molotov Cocktail)
 4. Flaş bombası (Stun grenade)

Her 4 bombanın da kendine göre kullanım alanları mevcuttur. Bombaların kullanım alanlarına ve amaçlarına göre doğru kullanımı düşmanlarınızı yenerek zaferi kazanmanızı sağlayabilir.

Bombaları sürekli kapalı alanlarda saklanarak oyun oynamayı tercih eden düşmanlarınız için kullanabilirsiniz. Özellikle bina içinde bulunan düşmanları haklamak konusunda bir hayli etkili olan el bombası ile düşmanlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bina içinde konumlanarak dışarıdaki düşmanları vuran oyuncuları vurmak daha zordur. Bunun nedeni ise bu oyuncuların kapalı alanda bulundukları için gözden kaybolmalarının daha kolay olmasıdır. Sırası ile bombaların kullanım alanlarına ve en işlevli oldukları alanlar;

Pubg Bomba Hasarları Nedir?

Pubg savaşında bombaların tamamı rakiplere ağır hasarlar verir. Bazı bombaların sersemletme etkisinin olduğu bir gerçektir. PUBG bomba türleri arasındaki flaş bombası da rakiplerin bir süre sersemlemesini sağlamaktadır.

“Stun Grenade” olarak da tanımlanan bu bomba ise pimi çekildikten 5 saniye kadar sonra patlamaktadır. 5 saniye içinde pubg bomba atmayı iptal edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yer değiştirmek ya da baskın yapmak gibi amaçlarınız varsa kesinlikle “Smoke Grenade” kullanmalısınız.

Pubg El Bombası (Frag Grenade) Rehberi

El bombası pubg oyuncuların büyük çoğunluğunun çok tercih ettiği 2 bomba arasındadır. Diğeri ise sis bombasıdır. El bombası binalar içinde saklanan oyuncuları öldürme konusunda bir hayli başarılıdır.

Ancak unutulmaması gereken bir husus da el bombası patladığı yakınlardaki herkese zarar verir. Eğer el bombası elinizde patlarsa oyunu kaybedebilirsiniz. Bu nedenle doğru kullanımı önemlidir;

 • Pubg el bombasının piminin çekildikten 3 saniye sonra atılması gerekir.
 • Hiç beklemeden atıldığı zaman düşmanlar bomba piminin sesini duyarak kaçabilir.
 • 3 saniyeden daha geç atıldığında ise bombanın havada patlama ihtimali artar.
 • Daha kötüsü ise elinizde patlama ihtimalinin de artıyor olmasıdır.
 • Bu nedenle el bombasını pimini çektikten sonra fazla beklemeden atmanız gerektiğidir.

Pubg Sis Bombası (Smoke Grenade) Rehberi

Sis bombası düşmanlardan açık alanda saklanmak ve kafa karıştırmak için sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Pubg’da rakipleriniz ile baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız veya yaralı olan arkadaşınızı kaldırmak için sis bombası oldukça işlevsel olabilir.

Sis bombalarının işe yaradığı başka bir alan da hızlı yer değiştirmektir. Can seviyeniz düşük olduğunda can basmak veya meydandaki bir leşin teçhizatlarına bakmak zorunda kaldığınızda sis bombası kullanabilirsiniz.

Ancak sis bombalarının ne kadar süre sizi gizleyebileceğine dikkat etmeli ve doğru hesap yapmalısınız. Öylece ortada kalmak sizi açık hedef haline getirebilir.

 • Taktiksel olarak sis bombası kullanmak da mümkündür.
 • Eğer yer değiştirmeniz gerekiyorsa sis bombasını hem gitmek istediğiniz alana hem de tam tersi yöne atabilirsiniz.
 • Böylece düşmanınızı şaşırtarak yer değiştirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Alanın içine girmek için de bir hayli etkili olan bir yöntemdir. Her zaman tutar.
 • Yeter ki fazla düşünüp düşmanınızın baktığı alana koşmayın.

Sis bombası kullanımı oyunun sonlarına doğru daha da hızlı etki eden ve işe yarayan taktiklerden biridir. Örneğin; sadece 2 kişi kaldınız ve düşmanınızın yerini bilmiyorsunuz ve alana girmek zorundaysanız alakasız bir yere sis bombası atarak düşmanınızı şaşırtabilirsiniz.

Birçok acemi pubg oyuncunun son dakikalarında sis bombası görür görmez ayağa kalkarak kendini belli eder. Düşmanınızın bu taktiği denediğinde sakın kendinizi ele vermeyin.

Pubg Flaş Bombası (Stan Grenade) Rehberi

Flaş bombası pubg düşmanların kafasını karıştırmak ve anlık olarak yakın mesafede yer değiştirmek için kullanılan taktiksel yöntemlerden biridir. Flaş bombasını görüşünü engellemek istediğiniz oyuncuya doğru atın. Onun bakış açısının içerisinde olduğundan emin olun ve birkaç saniyelik sürenizi en doğru şekilde değerlendirmeye çalışın.

Pubg Molotof Kokteyli (Molotov Cocktail)

 • Molotof kokteyli ağır hasar veren bir bombadır.
 • Kullanmak istediğiniz alalarda el bombası gibi kullanabilirsiniz.
 • El bombası kadar hızlı etki vermeyen bu yöntemle düşmanlarınızı hareket etmeye zorlayabilir ve panik edebilirsiniz.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Bomba Çeşitleri ve Bomba Atma Taktikleri 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı