PUBG Hataları, Sorunları ve Hata Kodu Çözümleri

Video oyunlarında hatalar görmek pek çok oyuncunun moralini bozmaktadır. Ancak PUBG hataları ve çözümleri sayesinde oyunlar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Bireyler farkına varmasalar bile büyük sandıkları hatalar oldukça küçük nedenlerden ileri gelmektedir.

Buna bağlı olarak kullanıcılar çözüm adımlarını takip ederek sıkıntı yaşamadan oyun girişlerini sağlayabilmektedir. Oyun içerisinde gerekli eklentilerin güncellenmemesi en çok hata gösteren durumlardan biridir. Oyuncular özellikle DirectX konusunda gereken özeni göstermemektedir. Bu durumda “Cooked Content” ya da “Global Shader” olmak üzere iki farklı hata ismi görülmektedir.

Pubg Hata Veriyor Sorunu

Oyuncuların karşı karşıya kaldıkları hataları anında çözmeleri için DirectX güncellemesi yapmaları yeterli olacaktır. Uzun süre oyuna bağlı kalan ve donanımları yeterli olmayan oyuncuların karşılaştıkları hatalardan bir diğeri “FatalError” şeklindedir.

Bu hata kodu ekran kartının gereğinden fazla ısındığını göstermektedir. Oyuna ara vermek ya da ekran kartını yenilemek hatanın çözülmesini sağlayacaktır.

PUBG hataları ve çözümleri konusu içerisinde “Session Has Expired” de görülmektedir. Bu hata oyun içerisinde zamanaşımı olduğunu göstermektedir.

Pubg Hata Kodu Çözümleri

Hatanın çözümü ise zannedilen kadar zor değildir. Oyuncular bir takım hamlelerle hatayı gidermek yerine minimum otuz dakika boyunca istemci içerisinde hareket sağlamadan beklemelidir. Zaman dolduğunda yapılması gerekli olan tek şey istemcinin yeniden başlatılmasından ibarettir. İstemcinin yeniden başlatılmasının gerekli olduğu farklı hatalar da vardır.

Örneğin “FailedToInitializing” bu hatalar listesindedir. Hata, oyunda başlatılamama olarak görülmektedir. Oyuncular istemcilerini sıfırladıklarında oyuna yeniden giriş yapabildiklerini fark edeceklerdir. “Anti-Hile” ile başlayan hatalar da son zamanlarda eskiye göre daha sık görülmeye başlanmıştır.

Pubg Hata Bildirme İşlemleri

Bu durumun nedenleri arasında farklı şeylerin sayılması mümkündür. Özelikle “Crash Has BeenDetected” mesajını alan kullanıcıların oyunları çökmektedir. Oyunun çekmesine bireylerin cihazlarındaki yani bilgisayarlarındaki zararlı yazılımlar neden olmaktadır.

Bundan kaynaklı olarak kullanıcılar cihazlarında virüs bulunmadığından emin olmalıdır. Farenin hareket kontrolü için tercih edilen bazı uygulamaların da bahsedilen çökme hatasına neden olabileceği unutulmamalıdır.

Bir Kişi Katıldı

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Hataları, Sorunları ve Hata Kodu Çözümleri" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı