Pubg Loot Box Sistemi Nedir?

Yeni yapılacak olan pubg güncellemeler ile ilgili tanıtımlar yapılırken Loot Box’larında güncellemeye dahil edileceği belirtildi. Elektronic Arts tarafından yapılan açıklamada Loot box güncellemelerinin şu an sadece pc versiyonu için güncelleştirileceği, mobil versiyonunun ise yakın zamanda kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

Yağma kasaları olarak da bilinen Loot Boxlar özellikle çöl haritası nedeni ile haritalardan tam anlamı ile performans alamayan oyuncuların geri dönüşlerinde yararlanabilmeleri amacı ile ücretli olarak oyunculara sunulacaktır.

 • Pubg oyuncular steam üzerinden satın alacakları anahtarlar ile bu kutuları açabilecekler.
 • Oyuna başlarken oyuncular için 6 adet anahtar 100.000 BP hediye edileceği için ilk 6 loot box ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz.

Loot Boxlara Eklenen Eşyalar

Yağma kutuları içinde çeşitli aksesuarlar, malzemeler ve kostümler yer alıyor. Yapılan pubg güncelleme ile loot box içine iki yeni eşya eklenmiş durumda. Eklenen eşyalardan biri olan Desperado eşyaları olarak bilinen eşyalar ücretli sandıklar aracılığı ile lootlanabiliyor. Yapılan güncelleme ile lootlama sırasında düşme olasılığı da %40 olarak belirlenmiş.

 • Loot boxlaa eklenen yeni eşyalardan biri olan Bıker eşyaları ise ücretsiz olarak lootlanabiliyor.
 • Güncellemeler ile ücretsiz olarak lootlanabilen Bıker eşyalarının düşme olasılığı ise aynı şekilde %40 olarak belirlenmiş.
 • Loot Boxlara eklenen ev düşme olasılığı oldukça düşük olan Wanderer ve Survivor eşyaları ise %10 olasılığa sahip.

Rastgele Sandıklar İçin Anahtar Gerekmiyor

Pubg mobile ve pubg lite oyunlarında yer alan lootlar için bu güne kadar anahtar gerekli iken yapılan güncelleme sonrasında artık rast gele loot boxlar için anahtar gerekmiyor.

 • Ücretli olarak oyun içinde yer alan loot boxlar için gerekli olan anahtarlar artık steam üzerinden satın alınarak bu kutular açılabiliyor.
 • Her seviye için farklı bir içeriğe sahip olan loot boxlara sahip olabilmek için ücretli olarak satılan anahtarları almanız gerekiyor.

Rastgele sandıklar dışındaki sandıklar için anahtar gerekli olup, seviyenize göre karşınıza çıkan sandıklar için herhangi bir anahtara ihtiyaç duymuyorsunuz.

Pubg Yeni Sandıklar

Electronic Arts tarafından yapılan açıklama ile oyun güncellemesi sonrasında harita da karşınıza çıkacak olan Loot Boxlar şunlardır. Venetıan Sandığı; Şimdiye kadar doğrudan satışına izin verilen venetıan sandıkları güncelleme sonrasında artık para ile satılmayacak ve rastgele olarak karşınıza çıkacak.

Pubg rast gele sandıklar üzerinden ücretli sandık ve anahtar satın alma oranını düşüren bu güncelleme ile amaç yeni loot boxlara sahip olma oranını yükseltmek.

 • Rast gele sandık satın almalarda size kilitli sandıklar verilmeyecek.
 • Kilitli sandıklar özel olarak size sunulacak.
 • Kilitlerini açabilmek için steam üzerinden anahtar satın almanız gerekecek.
 • Her sandık için anahtar temin etmek zorunda kalmadan sandık sahibi olabileceksiniz.

Pubg Nadir Eşyalar Sandıkları

Pubg geliştiricileri yeni loot box sisteminde tüm oyuncuları düşünerek alt seviye eşyaların yanı sıra orta ve nadir olarak sahip olunabilen eşyaların düşme şansını değiştirmiştir. Ar kategorisi çalışmalarına göre katmanlarda eşit olarak dağıtılmasına karar verilen eşyalar için orta seviye eşyaların düşüş oranları artırılarak %20 oranında bir iyileştirme yapılmış.

 • Üst seviye eşyaların düşüş oranları ise çok az artırılmış ve loot box sistemi içerisinde tüm katmanlara eşit olarak dağıtılması sağlanmış.
 • Yeni sisteme göre artık ücretli anahtarlar ile açılabilen kasaların piyasa değerlerinde de bir değişim söz konusu olacak.

Pubg geliştiricileri çok ciddi bir etkilenme söz konusu olmayacak dese de her katmanda bulunan üst sınıf eşyalara sahip olmak artık kolay olmayacak.

Yeni Loot Box Sistemi Avantajları

Pubg geliştiricileri tarafından yapılan güncelleme ile Aralık ayından itibaren loot box sistemi değiştirilmiş, rast gele sandıklarda yer alan orta ve alt sınıf eşyalara sahip olabilmek için anahtar temin etme kuralı kaldırılarak sadece orta üst ve üst sınıf eşyalara sahip olmak için anahtar şartı getirilmiştir.

 • Rast gele kasaları açabilmek için anahtar temin etmek ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
 • Rast gele kasalarda sizlere sunulan eşyalara sahip olabilmek için anahtar temin etmiyor doğrudan düşmesini bekliyorsunuz.

YORUM YAP KAZAN

 "Pubg Loot Box Sistemi Nedir?" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı