Pubg Mobile Erangel Haritası En İyi Loot Yerleri

Pubg hedef şudur: Kişiye belirli haritalar verilir. Verilen bu haritalardaki görevleri yerine getirir ve gücünü kuvvetlendirir. Erangel haritasındaki loot alanları tanıtmadan önce haritanın genel yapısı itibariyle şunu söyleyebiliriz;

 • Diğer haritalara göre yoğunluklu olarak kişilerin bulunduğu ve bunun sebebinin de lootların yani alınabilecek ganimetlerin çok sık bulunduğu bir haritadır.
 • Haritanın içinde bakıldığında Hangar ve Arena denen kısımlarda daha çok loot bulabilme şansınız bulunmaktadır.
 • Bu haritada özellikle yüksek alanların çokça bulunması ve daha eğlenceli bir şekilde savaşabilme imkanı sunduğu için de tercih edilmektedir.
 • Daha dikkatli ve çevik olunması gereken bu harita alanlarında bazı riskli bölgeler vardır, buralarda dikkat etmek gerekir.
 • Özellikle haritanın orta kısımları tehlikenin daha az olduğu yani daha güvenlikli olan kısmı vardır.

Erangel haritası da Pubg oyun içerisinde en iyi lootların bulunduğu yani ganimetlerin yer aldığı bir haritadır. Birkaçına göz atalım;

1- Soskovno Military Base Loot Yerleri

Pubg harita içerisinde yani Erangel haritası içerisinde Soskovno Military Base isimli yerde özellikle savaş esnasında rakibe karşı kullanabileceği ve kendini savunabileceği kask ve zırh kullanmak isteyen kişilerin yararlanabileceği alandır.

 • Burada dikkat edilmesi gereken şey çatışmanın ve savaşın en yoğun olduğu bölümdür.
 • Fakat en çok ganimet elde edilebilecek yer de burasıdır.
 • Özellikle loot anlamında diğerlerinden daha fazla verilmesinin sebebi güvenlik alanına daha uzak olması ve bir köprüden geçiyor olmanızdır.
 • Köprü üzerinde de sizin loot almanızı engelleyecek belli avcılar bulunur. Bunlar da sizi zorlayacaktır.

Daha başarılı bir oyun oynamak için Pubg hile gibi taktikler yazımızı okuyabilirsiniz.

2- Pochinki Loot Yerleri

 • Pubg Erangel haritası üzerinde bir başka loot yeri de Pochinki’dir.
 • Bu bölgenin diğerlerinden farkı kırmızı bölge denen alanda olmasıdır.
 • Burada genellikle iyi seviyede olan ve iyi savaşan oyuncular yer alır.
 • Haritanın genelde tam ortada denebilecek kısımda yer alan ve güvenliği daha fazla olduğu yerdir.

3- Georgopol Loot Yerleri

Pubg oyuncuları için en iyi denebilecek loot alanlarındandır. Çok büyük bir yeri kapsamaktadır. O kadar büyüktür ki; Güney ve Kuzey olarak 2 farklı bölgesi bulunur fakat kişi Güney’e gittiğinde Kuzey’e gittiğinde yine en iyi orduları elde edecektir.

Saymış olduğumuz diğer alanlara göre daha az çatışmanın yaşandığı bir yerdir. Buradan daha fazla ganimet elde edip hem de daha az performans sergilemek mümkündür.

4- Mylta Power Loot Yerleri

Pubg diğer loot alanlarından farklı olarak karşılaştığımız bu yer bir santral alanıdır.

 • Karşılıklı çatışmaların çok yoğun olarak yaşandığı bir yer olduğu için kişinin özellikle ganimetler içerisinden silah bulması gerekir.
 • Çok sayıda silah ekipmanı burada oldukça işinize yarayacaktır.

5- Novorepnoye Loot Yerleri

Son olarak tanıtacağımız bu alan ise loot bakımından en yoğun ve en fazla olan yerdir. Haritaya genel olarak bakıldığında çok fazla kişinin tercih etmediği ana bölgeye en uzak nokta olduğu için de çok sık tercih edilen ve strateji olarak tercih edilen kısımdır. Pubg oyun için de kullanılabilecek ekipmanlardan tekne ve Spavlu burada bolca yer alır yine ulaşım noktasında iyi bir yerdedir.

6- Gatka Radio Loot Yerleri

Adından da anlaşılacağı üzere Pubg içerisindeki Radyo kulelerinin bulunduğu kısımdır. Burada kulelerin yer aldığı noktada bulutlar çok fazla bulunur.

Özellikle kulenin çevresinde yer alan lootları değerlendirdiğiniz de buradan alınabilecek savaş aletleri ile pek çok düşmana karşı zafer kazanabilme oranınız daha yüksektir.

Tepe noktası da diyebileceğimiz bir radyo kulesi yer aldığı için radyo kulelerinin tepesini çıkarak buradan karşı tarafı gözlemleyip saldırıya geçebilirsiniz. Böyle bir avantajı bulunur.

7- Severny Loot Yerleri

Severny, Pubg erangel haritası içerisinde en çok loot alanlarına sahip yerlerdendir ve sıklıkla tercih edilir.

 • Amacımız burada loot almak olduğu için bu bölgeden diğerlerine göre daha çabuk bir şekilde ganimet elde etme oranına sahipsiniz.
 • Liderliği daha çabuk yakalayabilmek fırsatı tanıyan bu yer yine de çokça tercih edildiği için sayıca fazla bir oranın bulunduğu yerdir.

Bu bölgede atış yapma poligonları bulunur ve poligonlarda rahatlıkla bulabileceğiniz çok sayıda silah ve buna benzer malzemeyi de bulabilirsiniz. Yine de söylemekte yarar var kalabalık ve fazlalık yönüyle diğerlerine göre biraz daha yoğun bir alandır.

YORUM YAP KAZAN

 "Pubg Mobile Erangel Haritası En İyi Loot Yerleri" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı