PUBG Mobile Oyun Kasma ve Donma Sorun Çözümleri 2023

Oyuncuların oyun hakkında en çok şikâyette bulunduğu sorunlardan biri ise “PUBG Mobile oyun kasma sorunu” olarak biliniyor. Oyun kasma sorununun birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında oyuncunun akıllı cihazından kaynaklı nedenler olduğu gibi oyuna bağlı olarak ortaya çıkan nedenler de bulunmaktadır.

PUBG Mobile oyuncularını oyun oynarken zor duruma sokan hatta düşmanlarına yenik düşmelerine neden olan kasma çözümleri;

PUBG Mobile Oyun Oynarken Neden Kasar?

PUBG Mobile oyununun belli sistem gereksinimleri vardır. Bu sistem gereksinimlerini sağlayamayan akıllı cihazların donma, kasma gibi sorunlarla karşılaşması gayet doğaldır. Akıllı cihazınızda birkaç değişiklik yaparak oyun oynarken kasma sorununun önüne geçebilirsiniz. Aşağıda sizler için derlediğimiz adımları uyguladıktan sonra oyun kasma sorununuz çözülmezse akıllı cihazınız sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

PUBG Mobile oyun kasma sorunu çözmek için ihtiyacınız olan öncelikli adım cihazınızı temizlemeniz ve oyun için cihazınızda yer açmanızdır. Akıllı telefonlarda PUBG Mobile oynayabilmek için ihtiyacınız olan minimum sistem gereksinimleri;

Android Cihazlar İçin

 • Android 5.1.1 ve daha üzeri sürümler
 • 2 GB RAM
 • 3 GB Bellek Alanı

IOS Cihazlar İçin

 • IOS 9 veya üzeri,
 • IPhone 5 veya üzeri model akıllı cihaz
 • 3 GB bellek alanı

Android ve İphone RAM Kapasitesini Rahatlatma

Akıllı cihazların RAM kapasitesi dolu olduğunda sıklıkla oyunda kasma sorunu ortaya çıkar. Pubg oyuna girmeden önce akıllı cihazınızın RAM’ini rahatlatacak adımlar atın; Bunu yapmak için ise arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve şarj yiyen konum, bluetooth gibi özellikleri de kapatın.

 • Bazı Bluetooth’lu kulaklıkların pubg oynarken kasma sorununa yol açtığı da bilinir.
 • Pubg oynarken kablolu kulaklık tercih etmeye özen gösterin.
 • Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların RAM tüketimini kontrol etmek kullanıcıların elindedir.
 • Google play’ da bulunan RAM boşaltma uygulamasını indirerek RAM kontrolünü çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

RAM kontrolünü yapmak için kullanmadığınız oyunların ön belleğini vs boşaltabilir hatta kullanmadığınız telefon uygulamalarını silemiyorsanız kapatma seçeneğini de uygulayabilirsiniz.

En güncel ucuz pubg kaldıran telefon modelleri yazımızı tavsiye ediyoruz.

Pubg için Depolama Alanında Yer Açın

Akıllı cihazların depolama alanlarının aşırı dolu olması da PUBG Mobile oyun kasma sorununa neden olan sebeptir. Akıllı telefonunuzun hafızasını olabildiğince boş tutmaya çalışın. Aşırı yer kaplayan videolar, ultra HD çekimler gibi yer kaplayan kayıtları hard disk gibi farklı bir kaynakta depolamayı deneyin.

 • Akıllı cihazlarda depolama yeri açmanın bir başka yolu da arttırılabilir hafıza kullanmaktır.
 • Akıllı cihazlardan bazıları arttırılabilir hafıza kabul ederken bazıları kabul etmemektedir.
 • Eğer akıllı telefonunuza micro SD kart takma imkânınız varsa kullanabilir ve telefon hafızasını arttırabilirsiniz.
 • PUBG Mobile oyununu rahatlıkla oynayabilmeniz için akıllı cihazınızda yaklaşık 2 GB boş yer olması gerekir.

Pubg Grafik Ayarlarını Düşürün

PUBG Mobile oyunu içerisinde ayarlar kısmında bulunan grafikler bölümünden grafik çözünürlüğünü düşürerek oyun içerisinde kasma sorununu azaltabilirsiniz.

Oyun sunucuları tarafından da oyunculara tavsiye edilen bu yöntem ile grafik ayarlarını düşük olarak ayarlayanlar oyun içerisinde çok daha seri ve donma sorunu yaşamadan pubg oynar. Buradan Pubg taktikleri en iyi pro olma rehberi adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Telefon Çözünürlük Ayarlarını Düşürün

Son yıllarda üretilen birçok akıllı telefon çözünürlük ayarlarını değiştirebilme olanağı tanımaktadır. Bu noktada telefonunuzun ayarlarını kontrol etmenizde fayda var. Eğer telefonunuzun grafik ayarları ile oynayabiliyorsanız PUBG Mobile oyunu açmadan önce mutlaka grafik ayarlarını düşürün.

Grafik ayarlarını düşürmek grafikler için cihazınızın harcayacağı performansı düşüreceğinden açıkta kalan performansı oyunun kendisi için kullanabilirsiniz. İsterseniz pubg ayarlar kategorimizde olan oyun için tüm yapılacak ayarları da okumanızı öneririz.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Mobile Oyun Kasma ve Donma Sorun Çözümleri 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı