PUBG Mobile Oyun İpuçları ve Oynama Rehberi

Pubg Mobile taktikleri birçok farklı kategoriden oluşmaktadır. Paraşütle atlama taktikleri, takım oyunu taktikleri, tek başına oynama taktikleri ve doğru nişan alma taktikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Galibiyeti elden bırakmayarak düşmanlarınızı yenilgiye boğabilirsiniz.

Pubg Mobile Paraşüt ile Atlama Taktikleri

 • Oyun herkese eşit imkanlar vererek başlar.
 • Bir savaş uçağında 100 kişi, 99 düşman eder, eğer tek başınıza oynuyorsanız.
 • Her durumda hızlı ve doğru bir iniş sizi rakiplerinizin önünde tutacaktır.

Ayrıca iniş anında yakınınızda sizden başka inenler varsa rakiplerinizden önce iniş yapmak size onlardan daha önce silah ve teçhizat bularak saldırma şansı kazandıracaktır. 3 farklı yöntem ile paraşütle atlama taktikleri;

1- Temel Atlama Taktiği

Pubg’da paraşütle atlarken öncelikle atlayacağınız yeri iyi seçmelisiniz. Şunu unutmayın ki atlayacağınız yere uçaktan daha hızlı gidemezsiniz bu nedenle uçağın seçtiğiniz bölgeye 300 metre kalana kadar yaklaşmasını beklemek en doğrusu olacaktır.

 • Ayrıca atlarken atlamak istediğiniz bölge ile aranızda çok fazla mesafe varsa vücudunuzu paralel tutmalısınız.
 • Böylece en uzun mesafeyi gidebilecek kadar havada kalabilirsiniz.
 • Eğer atlayacağınız yer çok yakınsanız vücudunuzu dik konumlandırarak inebileceğiniz en hızlı şekilde aşağı inebilirsiniz.
 • Atlarken önce atlayacağınız yere göre konumunuzu ve uzaklığınızı doğru ölçmelisiniz.
 • Yeterli yakınlığa ulaştıktan sonra atlamalı ve vücudunuzu doğru konuma getirmelisiniz.
 • İndikten sonra en yakın bina veya evlerin içerisine girin.
 • İhtiyacınız olan teçhizatlar yapıların içerisinde konumlandırılmış bulunmakta.
 • Ayrıca düşmanlarınızın sizi görmemesi için de iyi bir yöntem olduğunu söylemek yanlış olmaz.
 • Hedeflediğiniz alana inmek için hedeflediğiniz alandan ne kadar uzakta olduğunuzu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekir.

İneceğiniz yere çok uzakta iseniz; Hedefinizin en yakınına ulaşmak için vücudunuzu tamamen yere paralel hale getirmelisiniz. Eğer ineceğiniz yere 500 metre kadar uzaklıkta iseniz vücudunuzu ne tam paralel ne de tam dik olacak şekilde eğimli tutarak gideceğiniz yöne doğru ilerleyebilirsiniz.  

2- Orta Seviye Paraşütle Atlama Taktiği

Pubg orta seviyede paraşütle atlama taktikleri araçlar ile ilgilidir. Öncelikle harita üzerinde bulunan yerleri ve araçların konumlarını iyi bilmelisiniz. Harita üzerinde konumlandırılan araçların yerleri her zaman aynıdır. Bu nedenle araçların yerlerini bir kere öğrenmeniz yeterli olacaktır.

 • Atlamak istediğiniz alan uçak ile ulaşamayacağınız kadar uzakta olabilir. En yakın araç ile istediğiniz alana ulaşabilirsiniz.
 • Fazla tercih edilmemesi nedeni ile de kolay loot yapabileceğiniz yöntemdir.
 • Oyunun başındaki ani ve hızlı silah çatışmalarından hoşlanmıyorsanız bu yöntem tam size göre olabilir. Tabi leş yarışında değilseniz.

3- İleri Seviye Paraşütle Atlama Taktiği

Pubg ileri seviye paraşütle atlama taktiği düşmanlarınızdan 1-2 saniye daha önce alana inmenizi sağlar. En hızlı iniş taktiği çapraz açılı inişlerdir. Bu taktiği uygulamak bir miktar profesyonellik ister.

Pubg Mobile Doğru Nişan Alma Taktikleri

Doğru nişan almak oyuncunun oyun içerisinde hayatta kalması ve düşmanlarını yenmesi için ihtiyacı olan en temel gereksinimdir. 4 seviye için nişan alma taktiklerini inceleyeceğiz. Sizin için en uygun olan seviyedeki taktikleri uygulamayı deneyebilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi Doğru Nişan Alma

Öncelikle nişan alma yeteneğinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Böylece çok daha iyi nişan alabilirsiniz. Hedeflerken düşmanın vücudunda geniş olan kısımları hedef alabilir ve sonra düşmanın hareketlerini takip edebilirsiniz. Hedef duyarlılık ayarını kendinize göre ayarladıktan sonra denemelere başlayabilirsiniz.

1- Doğru Silah Tercihi Yapmak

Her mesafenin kendine özel silahı vardır. Silahların özellikleri ne amaçla nasıl ve hangi mesafe için kullanıldıklarına göre değişir. Kullanacağınız alan için en iyi silahı bulun.

Yakın mesafelerdeki düşmanları öldürmek için; pompalı tüfekleri ve tabancaları kullanabilirsiniz. Alana ilk iniş yaptığınızda pompalı tüfekler ile sıklıkla karşılaşmanız bu yüzdendir.

Orta mesafeli hedefler için; hücum (taarruz) tüfeklerini kullanabilirsiniz.

Uzak mesafede bulunan hedefler için; Keskin nişancı tüfeklerini ve otomatik keskin nişancı tüfeklerini tercih edebilirsiniz. Unutmayın silah tercihiniz kimin oyunda kalacağı üzerinde büyük etkiye sahiptir.

2- Pubg ADS Kullanarak Nişan Alın

Ads kısaltmasının açılımı Aim Down Sight olarak bilinmekte. Nişan almak için kendi başınıza çabalamak yerine silahınıza güvenmeyi deneyin. Silahınızda nişan alma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde çok daha iyi nişan alabilirsiniz.

3- Kalçadan Ateş Yöntemini Kullanın

Kalçadan ateş yöntemi Hip Fire olarak da bilinen bu yöntemde nişan almadan ateş edersiniz. Yani nişan almak için yakınlaştırma veya uzaklaştırma işlevlerini kullanmak vakit kaybı olabilmektedir.

Böyle zamanlarda bazı silahlar ile kalçadan ateş tekniğini kullanabilirsiniz. Kalçadan ateş tekniğini kullanabileceğiniz silahlar ise pompalı tüfek seçenekleri ve hafif makineli silahlardır.

Orta Seviye Doğru Nişan Alma

Orta seviye nişan alma taktikleri başlangıç seviye nişan alma taktiklerine göre bir miktar daha profesyonellik isteyen taktiklerdir.

1- Eğilerek Ateş Edin

Vücudunuzun tamamını göstermeden ateş edebilmenin bir yolu da Pubg dikiz ateş yöntemini kullanmaktır. Düşmana ateş ederken vücudunun en çok görünen yerini hedef alırız ancak bu yöntem oyuncunun sadece kafasının görünmesine olanak sağlar.

 • Rakiplere görünmeden ortalığı kolaçan edebilirsiniz.
 • Dikiz ateş ayarı; Pubg genel ayarlar bölümünden aktif edilebilmektedir.

2- Ateş Edeceğiniz Zamanı İyi Seçin

Ateş etmek için düşmanı gördüğünüz zaman her seferinde doğru zaman olmayabilir. Bu nedenle düşmanı gördüğünüzde çoğu zaman hızlı bir analiz yapmak faydalı olabilmektedir. Ateş etmek için en doğru zaman düşmanın sizi beklemediği zamandır.

Kimi zaman düşmanı mermi değiştirirken kimi zamanda arkası dönükken avlayabilirsiniz. Zaman her zaman çok önemli bir detay, kaçırmayın. Ava giderken avlanan oyuncuların en büyük hatalarından biri de zamanlama sorunudur.

İleri Seviye Doğru Nişan Alma

Pubg Mobile Doğru nişan alma konusunda daha profesyonel kullanımlar da mevcut. Ancak bu kullanımlar için eklentilerin özelliklerinden silahların kullanım alanlarına ve tepme oranlarına kadar detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Pubg silah eklenti, darbeleri ve özellikleri yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dürbün açık iken ateş etmek çoğu zaman silah teptiği için işe yaramayabilmekte. Silah tepmesini önlemek için saldırı tüfeği tercih edebilir ve ateş ederken sürekli aşağı doğru hedef alabilirsiniz. Böylece tepmeyi dengeleyebilirsiniz.

Pubg Tek Başına Oynama Taktikleri

Siz de oyun boyunca tek tabanca takılmayı sevenlerdenseniz size bazı ipuçlarımız olacak. Düşmanları keşfetmenin en iyi yolu sistem avantajlarını kullanmaktır.

 • Harita üzerindeki ayakları ve sesleri iyi değerlendirmelisiniz.
 • Düşmanları çok daha hızlı görebilmek için serbest görünüm modunu kullanmalısınız.
 • Bina kapılarını ve araçların yerlerini de kontrol ederek düşmanların izlerini takip edebilir her an hazır olabilirsiniz.
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan mini harita sürekli kontrol edilmelidir.
 • Alanın daralma yönünden ayak izlerine kadar birçok ipucu ve yön gösteren bir araçtır.

Pubg Loot Yapma Taktikleri

Pubg oynarken ihtiyacınız olandan fazla erzak taşımayın. Çantalarınızı ağzına kadar doldurmak zorunda değilsiniz. Sadece ihtiyacınız olanları toplamakla ilgilenin. Fazlasını toplamak için vakit kaybederek oyundaki vaktinizi harcamayın. İhtiyaç duyacağınız erzak miktarı ise oynadığınız haritaya göre değişiklik gösterebilir.

Kalabalıktan ve ilk çatışmalardan hoşlanmıyorsanız uçaktan görece uzak kalan alanlara uçabilir ve indiğinizde sakin bir loot yapma imkanı bulabilirsiniz. Oyun oynarken kendinize stratejik olarak kuvvetli bir pozisyon bulabilir ve oyunun akıbetini değiştirecek hamleler yapabilirsiniz.

 • Düşman her yerde olabilir, göremiyorsanız bile dinleyin.
 • Sadece ayak sesleri değil silah sesleri de çatışmanın nerede olduğu hakkında bilgi verir.
 • Düşmanınızın yerini bilmek oyundaki en büyük avantajlardan biridir.
 • Düşmanları daha iyi duyabilmek için oyunun seslerini açmayı ve SFX ayarını yükseltmeyi deneyebilirsiniz.
 • Rakiplerinizi pusuya düşürmeye çalışın. En savunmasız ve hazırlıksız anlarında saldırın ki size zarar verme imkanı bulamasın.

İlginizi Çekebilir; Pubg haritalarda en iyi loot ve fişek yerleri yazımıza buradan gidebilirsiniz.

Pubg Drop Alma Taktikleri

Pubg oyun taktikleri arasında en çok ilgi görenlerinden biri de İlk Drop aşkıdır. Oyun başladığında düşen ilk drobu sahiplenen kişi oyuna üstün başlar çünkü droptan çıkan ekipmanlar gerçek anlamda oyun alanında bulunabileceklerden çok daha iyidir.

Oyun alanına indikten sonra bir araç ile ilk drobu kovalayabilirsiniz. Bu süreç zarfında diğerleri binaların içlerinde veya alanda loot yapmak ile ilgileniyor olacaktır. Sakin bir drop avı için ideal yöntemlerden biri.

Pubg Oynarken İlan Edilen Ölümleri Takip Edin

 • Oyun sırasında öldürülen kimseler ve öldüren oyuncular Pubg ekranın sol kısmında kullandıkları silahın görüntüsü ile birlikte ortaya çıkar.
 • Düşmanların kullandıkları silahları takip etmek az oyuncu kaldığı zamanlarda oldukça işlevsel bir yöntem olarak karşınıza çıkar.
 • Düşmanınızın hangi silahı kullandığını bilirseniz savaşırken hangi silahı ve taktiği kullanmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Pubg Takım Oyunu Taktikleri

Pubg takım oyunu demek düşeni kaldırmak demektir. Her zaman yanınızda sis bombası taşıyın her an kamufle olmaya veya bir arkadaşınızın yardımınıza ihtiyacı olabilir. Takım halinde oyun oynarken sis bombasının ne kadar işlevli olabildiğine inanamazsınız.

Rakiplerinizi bayıltmak ve akabinde öldürmek için takım halinde iş birliği yapın. Böylece rakipleriniz hamlelerinizin her biri hakkında ön fikir sahibi olamayacağından kendinize özel taktikleriniz sayesinde rakiplerinizi oyun dışı edin.

Pubg Taktikleri 2023 En İyi Pro Olma Rehberi

Oyuncuların kullanacakları PUBG ipuçları kazanma taktikleri ile eşdeğer gösterilmektedir. Her 2 alanda verilen bilgiler de oyuncuların hayatta kalma sürelerini artırmaktadır. Sürelerin miktarlarında meydana gelen artış çerçevesinde oyuncular en iyiler listesine ismini yazdırma olasılıklarını artırmaktadır.

Öncelikli olarak güvenli bölgelerde kalmaya dikkat edilmesidir. Üst başlıkta da olduğu gibi güvenli alanlarda mümkün olduğu kadar çatışmalardan uzak kalınmalıdır. Ancak ilerleyen zaman güvenli alanları daraltmaktadır.

Güvenli alanların azalması, oyuncuların bir merkezde toplanması ve çatışmaların daha sık şekilde yaşanması sonucunu beraberinde getirmektedir. Böyle durumlarda hayatta kalmak için yeni güvenli alana erişim gerekmektedir. Erişimlerde koşmanın tercih edilmesi oyuncuların açık hedef haline gelmesine neden olacaktır.

Aynı zamanda koşu her zaman en hızlı hareket biçimi de değildir. Oyuncular araç kullanımı konusunda kendilerini geliştirerek güvenli alanlara tahmin ettiklerinden daha kısa süre içerisinde erişerek oyunu sürdürebilmektedir. Araçların marka ve modelleri farklı olduğundan ötürü sağlayacakları faydanın derecesi de artmaktadır.

Özellikle arazilerde araç kullanımı çoğu zaman hız artısı neticesinde hayat kurtarmaktadır. Üstelik oyunda araç kullanımı ek bir güvenlik olarak da değerlendirilebilmektedir. Örneğin bir çatışmada kalan oyuncular araçları siper haline getirerek rakiplerine üstünlük sağlayabilmektedir.

Pubg İpuçları

PUBG ipuçları arasında oyunun stratejik şekilde değerlendirmesi de önemlidir. Oyunu takım halinde oynayan bireylerin iletişim konusunda hata yapmamaları gerekmektedir. Bu neden yüzünden mikrofon gibi iletişim aksamlarının kontrolü oyun girişinden önce yapılmalıdır.

Fark edilmeyen teknik aksaklıklar küçük hataların doğmasına yol açmaktadır. Özellikle ilerleyen zamanlarda yaşanan küçük aksaklıklar ise oyuncuların ölmesinde büyük nedenler olarak kendilerini göstermektedir. Oyun hakkında önemli ipuçlarından biri de araç kullanımları ile alakalıdır.

Bahsedildiği üzere özellikle kapalı araçların kullanımı ile birlikte hayatta kalma oranları anında artırılabilmektedir. Fakat oyuncuların bu konu hakkında bilmedikleri araç kullanım sonrasında yapılması gerekenlerdir.

Pubg Oynarken Koşma – Yürüme Hareketinize Dikkat!

Pek çok Pubg oyuncusu hızlı şekilde hareket etmek için araç tam olarak durmadan içinden atlamayı tercih etmektedir. Ancak bu durum neticesinde oyuncular sağlık miktarlarında bir azalmaya neden olmaktadır. Bir avantajın dezavantaj halini almaması için araçlar tam olarak durmadan içinden atlanmamalıdır.

Son olarak Pubg ipuçları ve kazanma taktikleri arasında bulunan çatışmalardan uzak kalmak yanlış anlaşılmamalıdır. Oyuncuların çatışmalardan kaçınmaları çatışmalar için hazırlık yapmamaları demek değildir. Sadece kaçarak devam ettirilen oyunlarda çatışma ortasında kalındığında ilk ölen o oyuncu olacaktır.

Bu neden yüzünden çevrede teçhizat edinimi de sağlanmalıdır. En iyi silahlara sahip olan oyuncular olası çatışmalar sonrasında hayatta kalma riski en yüksek olan oyuncular arasında kendilerine yer bulabilmektedir.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Mobile Oyun İpuçları ve Oynama Rehberi" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı