PUBG Taktikleri

PUBG Oyun Oynama Tuşları ve Kontrol Ayarları 2020

PUBG içerisinde mutlak başarı elde edebilmek için PUBG oyun tuşları ve kontrollerine hâkim olunması gerekmektedir. Tuşların kullanımını tam olarak bilmeyen oyuncular ilk olarak hareket etmek açısından belli sıkıntılar yaşamaktadır.

Bu da oyunda sona kalma durumunu bir hayal haline getirmektedir. Bu konu hakkında gereken ön bilgilendirmelerden önce oyuna mobil katılım gösteren kullanıcılar için eklenti kullanımı tavsiye edilmektedir. Piyasada yer alan ek tuş takımları neticesinde oyuncuların karakterlerine daha kolay ve rahat bir şekilde talimat verebilmeleri garantilenmektedir.

Böylelikle oyuncular kısa sürede baları elde edebilmektedir. Bilgisayarlar üzerinden tuşların kontrol edilmesi ise daha uçaktan atlama anında başlamaktadır. Oyuncuların yere en güvenli ve hızlı şekilde inmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda yere bakarak iniş yaparak paraşütü son ana kadar açmamak izlenen yöntemler arasındadır.

Pubg Mobile Kontroller Nasıl Olmadılır?

Yere inildiğinde ise çevre analizi ile birlikte saklanacak iyi bir yer bulunması gerekmektedir. “Alt” ve “F” tuşları bahsedilen alanlarda oldukça işe yaramaktadır. Çünkü “Alt” tuşuna basılı tutmak demek oyuncuların çevre kontrollerini sağlamak “F tuşu ise pek çok sistemin açılıp kapanması demektir. Paraşütlerin açılıp kapatılması da “F” tuşu ile gerçekleştiren işlemler arasındadır.

PUBG Lite NASIL OYNANIR? TUŞ, DÜRBÜN VE SPRAY AYARLARI – (Eşya Bölme, Sekmeme)

PUBG oyun tuşları ve kontrollerinde hareketlere hâkim olunması da bir hayli önemlidir. Genel hareket sistemleri için “W –S – D – A” tuşları kullanılmaktadır. Tuşların klavye içerisinde yer aldığı konuma göre hareket sağladığı bilinmektedir. Buna bağlı olarak “W” ileri, “S” geri, “D” sağa, “A” ise ola hareket etmek için kullanılmalıdır.

Pubg Kontrol Ayarları Pc için

Ancak oyun içerisinde sabit şekilde hareket etmek hayatta kalmayı sağlamayacaktır. Bu neden yüzünden hızın ileriye ve geriye olmak üzere iki farklı şekilde artırılması gerekmektedir. “Shift” hız artırmada temel tuştur. Oyun severler bu tuş ile eşzamanlı olarak “W” ye bastıklarında ileri “S” ye bastıklarında ise geriye doğru hızlı bir şekilde koşabilmektedir.

Bilindiği üzere PUBG içerisinde silah temin etmek ve temin edilen silahları değiştirmek hayat kurtarmaktadır. Silah değişimi için kullanılabilecek değişik yöntemler bulunmaktadır. 1-2 ya da 3 tuşu bunlardan biridir. Tercih edenler silah değişimi için “G” tuşunu veyahut doğrudan Mouse tekerleğini kullanabilmektedir. Var olan şarjörlerin değişimi için kullanılması gerekli olan tuş ise “R” şeklindedir.

Oyundaki pek çok işlem İngilizce karşılığının baş harfi ile sürmektedir. Örneğin “Map” olarak bilinen harita erişimleri için “M” ye basılmalıdır. Nefes tutmak için “Shift”, yuvarlanmak için “Q” ya da “E” tuşları envanter açmak için ise “TAB + I” tuşları kullanılmalıdır. Healtholarak bilinen sağlık ekipmanları için ise “H” tuşu oyun severlerin işlerine yarayacaktır.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Oyun Oynama Tuşları ve Kontrol Ayarları 2020" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı