PUBG Oyun Tuş Taktikleri ve Kontrol Ayarları 2023

PUBG içerisinde mutlak başarı elde edebilmek için PUBG oyun tuşları ve kontrollerine hâkim olunması gerekmektedir. Tuşların kullanımını tam olarak bilmeyen oyuncular ilk olarak hareket etmek açısından belli sıkıntılar yaşamaktadır.

Bu da oyunda sona kalma durumunu bir hayal haline getirmektedir. Bu konu hakkında gereken ön bilgilendirmelerden önce oyuna mobil katılım gösteren kullanıcılar için eklenti kullanımı tavsiye edilmektedir. Piyasada yer alan ek tuş takımları neticesinde oyuncuların karakterlerine daha kolay ve rahat bir şekilde talimat verebilmeleri garantilenmektedir.

Pubg oyuncuları kısa sürede baları elde edebilmektedir. Bilgisayarlar üzerinden tuşların kontrol edilmesi ise daha uçaktan atlama anında başlamaktadır. Oyuncuların yere en güvenli ve hızlı şekilde inmeleri gerekmektedir. Yere bakarak iniş yapıp paraşütü son ana kadar açmamak izlenen yöntemler arasındadır.

PUBG Mobile Kontrol Ayarları Hakkında Püf Noktalar

En iyi PUBG Mobile oyuncuları doğru kontrol ayarlarına sahip olarak oyun oynar. Oyun kasması gibi sorunların yaşanmadığını varsaydığımızda oyuncuların birbirleri ile olan mücadeleleri üzerinde birçok faktör vardır. Oyun sırasında teçhizatlar ve silahların doğru seçilmesi kadar önemli olan bir başka nokta da doğru kontrol ayarlarına sahip olmaktır.

Pubg Nişan Yardımını Etkinleştirin

Pubg oyuncuları tarafından sıklıkla etkin olarak kullanılan bir kontrol ayarıdır. Nişan yardımı hareket halindeki hedefleri vurmak için kullanılan oyun desteklerinden biridir. Oyun oynarken mutlaka nişan yardımını etkin tutun. Nişan yardımı sayesinde hareket halindeki hedefleri vurmak için ekstra çaba sarf etmenize gerek kalmamaktadır. Size hedefi takip etmeye çalışın yeterli olacaktır.

Dikiz Ateş Modunu Aktif Hale Getirin

Dikiz ateş modunu etkinleştirmek pubg içerisindeki ömrünüzü uzatmak için mükemmel bir taktik olabilir. Oyun sırasında düşmanlarınızın sizi olabildiğince az görmesi çok önemlidir. Çünkü ne kadar az görüş alanı içerisinde olursanız o kadar az vurulma ihtimaliniz olur.

Üstelik düşmanınızın sizi görmesi stratejik olarak onu avantajlı duruma geçirmeniz için bir olanak haline gelir. Oyun ayarlarından dikiş ateş modunu aktif hale getirin ve düşmanlarınızın görüş açısına olabildiğince girmekten kaçının. Böylece düşmanlarınızı daha kolay avlayabilirsiniz.

Eğil Dürbün Aç Özelliğini Aktif Edin

Eğil dürbün aç modu daha hızlı nişan almanız için ihtiyacınız olan özelliklerden biridir. Birçok silahın geri tepme gibi koşullar nedeni ile hedefi birebir vurmak için eklentilere ihtiyaç duyduğu tüm PUBG oyuncuları tarafından bilinir. Eklentiler silahları her anlamda mükemmel hale getirmeyebilir çünkü bazen özellikler arasında seçim yapmanız gerekir.

Doğru eklentileri kullansanız bile geri tepme veya bunun gibi durumların ortadan kalması için ekstra adımlar atmanız gerekebilir. Eğilmek geri tepmeyi önlemek için mükemmel bir yoldur. Birçok oyuncu bunu bilir ve düşman gördüğünde hedef almak için eğilir.

Ancak eğilmek ardından hedef almak vakit kaybına neden olabildiği için eğil dürbün aç modunu aktif etmek pubg oyuncuların bir hayli işine yarar. Oyunun ayarlar kısmından bu özelliği etkinleştirerek düşmanlarınızdan daha hızlı olabilirsiniz. Pubg silahlar hasarları yazımıza da göz atmanızı öneririz. Ayrıca; Pubg oyun stratejileri yazımızı da okumanızı öneririz.

Pubg Doğru Hassasiyet Ayarlarını Keşfedin

Hassasiyet ayarlarında kendinize en uygun ayarları bulmak oyun deneyiminizi büyük oranda etkileyecektir. Pubg Hassasiyet ayarları yapan oyuncular buldukları değerlerin kendisini en iyi oyun deneyimine götüreceğine inanır.

Ancak bu pek doğru değildir! Her oyuncunun oynama şekli ve tarzı birbirinden farklıdır. Bu nedenle oyuncuların ihtiyaç duydukları hassasiyet ayarları da birbirinden farklı olmaktadır. Doğru hassasiyet ayarını kendiniz bulmalısınız;

 • Sizler için aşağıda belirteceğimiz hassasiyet ayarlarını yaptıktan sonra mutlaka ayarları kontrol edin.
 • En iyi oyun deneyimini sunacak hassasiyet ayarlarınızı yine kendiniz yapacaksınız.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Hassasiyet değerlerini kendinize göre değerlendirip keşfedin. Kendi oyununuzun bir numarası olun. İşte PUBG Mobile hassasiyet ayarları;

Pubg Serbest Bakış Kamera Hassasiyet Ayarları:

 • 3.Şahıs Kamerası için %40
 • 1.Şahıs Kamerası için %34

Pubg Kamera Hassasiyet Ayarları:

 • 3.Şahıs Dürbünsüz hassasiyet ayarı %34
 • Lazer, Holografik Nişangah %30
 • 3x Dürbün için hassasiyet ayarı %12
 • 6x Dürbün için hassasiyet ayarı %5

Pubg Ateş Etme Animasyonu Hassasiyeti:

 • 3. Şahıs Dürbünsüz hassasiyet ayarı %35
 • Lazer, Holografik Nişangah %30
 • 3x Dürbün hassasiyet ayarı %12
 • 6x Dürbün hassasiyet ayarı %4

Pubg Jiroskop Hassasiyet Ayarı:

 • 3. Şahıs Dürbünsüz hassasiyet ayarı %38
 • Lazer, Holografik Nişangah %30
 • 3x Dürbün hassasiyet ayarı %50
 • 6x Dürbün hassasiyet ayarı %5

Yukarıda bahsettiğimiz ayarlar profesyonel pubg oyuncuların kullandıklarına yakın ayarlardır. Bu hassasiyet ayarlarını kendinize göre düzenleyerek en iyi oyun performansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Pubg Mobile rütbeler sıralaması nedir adlı yazımıza okumanızı tavsiye ediyoruz.

Pubg Lite Kontroller Nasıl Olmalıdır?

Yere inildiğinde ise çevre analizi ile birlikte saklanacak iyi bir yer bulunması gerekmektedir. “Alt” ve “F” tuşları bahsedilen alanlarda oldukça işe yaramaktadır. Çünkü “Alt” tuşuna basılı tutmak demek pubg lite oyuncuları için çevre kontrollerini sağlamak “F tuşu ise pek çok sistemin açılıp kapanması demektir. Paraşütlerin açılıp kapatılması da “F” tuşu ile gerçekleştiren işlemler arasındadır.

PUBG Lite Tuşları (Dürbün) Ayarları

PUBG lite oyun tuşları ve kontrollerinde hareketlere hâkim olunması da önemlidir. Genel hareket sistemleri için “W –S – D – A” tuşları kullanılır. Tuşların klavye içerisinde yer aldığı konuma göre hareket sağladığı bilinmektedir. Buna bağlı olarak “W” ileri, “S” geri, “D” sağa, “A” ise ola hareket etmek ve dürbün için kullanılmalıdır.

Pubg PC Kontrol Ayarları

Ancak Pubg oyunu pc ile oynayanlar için sabit şekilde hareket etmek hayatta kalmayı sağlamayacaktır. Hızın ileriye ve geriye olmak üzere 2 farklı şekilde artırılması gerekmektedir. “Shift” hız artırmada temel tuştur. Oyun severler bu tuş ile eşzamanlı olarak “W” ye bastıklarında ileri “S” ye bastıklarında ise geriye doğru hızlı bir şekilde koşabilmektedir.

Bilindiği üzere PUBG içerisinde silah temin etmek ve temin edilen silahları değiştirmek hayat kurtarmaktadır. Silah değişimi için kullanılabilecek değişik yöntemler bulunmaktadır. 1-2 ya da 3 tuşu bunlardan biridir. Tercih edenler silah değişimi için “G” tuşunu veya doğrudan Mouse tekerleğini kullanabilir. Var olan şarjörlerin değişimi için kullanılması gerekli olan tuş ise “R” şeklindedir.

Pubg Oyundaki pek çok işlem İngilizce karşılığının baş harfi ile sürmektedir. Örneğin “Map” olarak bilinen harita erişimleri için “M” ye basılmalıdır. Nefes tutmak için “Shift”, yuvarlanmak için “Q” ya da “E” tuşları envanter açmak için ise “TAB + I” tuşları kullanılmalıdır. Healtholarak bilinen sağlık ekipmanları için ise “H” tuşu oyun severlerin işlerine yarayacaktır.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Oyun Tuş Taktikleri ve Kontrol Ayarları 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı