PUBG Mobile Rank Rütbe Sıralaması ve Anlamları 2023

PUBG rütbe sistemi uzun zamandan bu yana hakkında konuşulan güncellemelerden biridir. Özellikle oyunu düzenli şekilde oynayanlar bu alanda bir güncelleme gelmesi konusunda heveslidir. Oyunun üretici firması da açıklanacak olan güncelleme sayesinde oyuncularının artık bir rütbe düzenine göre farklarını ortaya koymasını sağlamıştır.

Kişiler ilk defa oyuna başladıklarında hiçbir konuda bilgisi olmayan bir kişi niteliğinde değerlendirildikleri için; başlangıç kategorisinde olduklarını oyun içerisindeki diğer oyuncuların da görebilmesi için kişiye verilen rütbeler farklıdır.

Yeni başlayan bir oyuncu olmadığı bilinsin diye bu yüzden tasarlanmış rütbeler oyun içerisinde puanlara göre kişilere verilmektedir. İlk defa oyuna başlayan kişinin almış olduğu puana göre verilen bu rütbeler çok yüksek seviyede bir puan elde etmiş ve sürekli oynayan birinin almış olduğu rütbe arasında büyük bir fark oluşmuş olacaktır. Pubg içerisinde verilen rütbeler 5 kademeden oluşur;

  • Bronz madalya olarak ifade edilir.
  • Bronz ve bunlar 1,2,3,4,5 dolar ve kişinin topladığı puanlara göre kişiye verilirler.
  • Bunun dışında yine en alt seviyede As ve Fatih isimli 2 farklı rütbe bulunur.
  • Sadece gümüş değil; altın, platin, elmas ve taç bronz rütbeleri de yer alır.

Pubg Mobile Oyunu Rütbe Puanlaması Nasıl Yapılır?

Pubg oyuncuları içerisinde gösterdikleri performansa göre değişen rütbe puanları sayesinde almış oldukları rütbede ona göre farklılık gösterecektir. Puana göre rütbe verme sistemi burada kullanılıyor.

As rütbesinde almak isteyenler için şöyle bir durum söz konusudur. Günlük olarak 12’den 12’ye 1 sıralama mevcuttur. Her günün sonunda kişilerin almış oldukları pubg puanlara göre yeni bir sıralama yapılıyor ve her günün sonunda bu rütbe veriliyor.

Pubg Rütbeler Ne İşe Yarar?

Pubg Mobil oyunu içerisinde rütbeler sayesinde kullanabileceğiniz çeşitli sandıklara ulaşabiliyorsunuz. Kıyafet, silah, kostüm farklı özellikte kartlar bunlardan bazılarıdır.

  • Bedava açabileceği sandıklardan elde edebilmekte.
  • Rütbe arttıkça hediyeler fazlalaşmaktadır.

Hedef burada; 9. sezona gelindiğinde elde edilecek rütbeler çok fazla olacaktır ve elde ettiği rütbelere göre de ödüller farklı olucaktır. 9. sezona gelindiğinde kişi eğer Fatih rütbesine sahipse altın çerçeveli S6 alabiliyor.

  • Taç rütbesinde; silah alabiliyor.
  • Elmas ve platin rütbelerinde; Kıyafet alabiliyorsun.
  • Altın rütbesinde; Savaşa giderken kullanılabilecek teçhizatlı bir kıyafeti satın alabiliyorsun
  • Gümüş rütbesinde; Oyun içinde kullanılabilecek bir ayakkabı veriliyor.

Pubg içinde kullandığımız adlara göre de rütbelerde farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak kişi 3. şahıs modunu kullanarak oyunda devam ediyorsa 1. şahıs moduna geçtiğinde rütbesi haliyle değişmiş olacaktır.

Pubg Rütbe Artışı Daha Hızlı Bir Şekilde Nasıl Yapılır?

Bunu yapabilmenin 2 yolu vardır. Daha hızlı yoldan daha yüksek rütbelere erişebilmek için öncelikle kişinin oyun içerisindeki savaşçıları egale etmek, sayısını 8 ve üzerinde olması gerekiyor. Pubg oyunu 1. bitiren yine hızlı bir şekilde rütbesini yükseltebilir. Ayrıca oyun içerisinde diğer oyunculardan daha önce oyundan çıkma ya da oyunu kaybetme durumunuz olursa rütbece gerileme yaşayacaksınız.

PUBG Rütbeleri ve Puanları Nedir?

Oyuncuların türbeleri PUBG rank sistemi olarak da açıklanmaktadır. Sistemin çalışması ise hayatta kalanlara göre değişim göstermektedir. Maçlara katılım sayıları rütbelerin belirlenmesi açısından en önemli detaylardan biridir.

PuanRütbe
1200 – 1699Bronz
1700 – 2199Gümüş
2200 – 2699Altın
2700 – 3199Platin
3200 – 3699Elmas
3700 – 4199Taç

Her 10 maç girişinden sonra elde edilen ortalamalara göre yeni bir rütbe açılması mümkün hale gelecektir. Rütbe sisteminde şu an için 2 sezon hedeflenmektedir. Ancak oyunculardan alınan geri dönüşler kapsamında farklı güncellemelerle oluşturulan rütbe sistemi değiştirilebilir.

Pubg Rütbe Atlama Hilesi Nasıl Yapılır?

Oyuncuların PUBG rütbelerinde iyi bir yere gelmeleri oyunda elde ettikleri başarılarla eşdeğerdir. Çünkü rütbelerin belirlenmesi için verilecek olan puanlar oyun performanslarına göre verilmektedir. Hile gibi taktik ile rütbe almak için örneğin; Diamond oyuncular 8 öldürme üzerinden bir oyun alarak 30 RP elde edebilir.

Pubg Rütbe Kasma Nasıl Yapılır?

Pubg oyuncuları 1 oyunu 1 öldürme ile kazanmaları halinde ise 20 RP’yi rütbelerine eklerler. Rütbe sisteminde puan eklemeleri olduğu kadar puan düşüşleri de yaşanmaktadır. Puan düşüşlerine örnek oyunun 0 öldürme ile tamamlanması halinde görülecektir. Çünkü oyunu 0 öldürme ile bitiren Diamond oyucuların her birinden 20 RP kesilmektedir. Rakamlar ortalama olduğu için oyunlar sırasında değişim gösterir.

8 Kişi Katıldı

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Mobile Rank Rütbe Sıralaması ve Anlamları 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı