PUBG Terimleri ve Anlamları Kavramları Nedir?

Oyuncuların PUBG terimlerine hâkim hale gelmeleri de oyunda ilerleme sağlamanın önemli noktalarından biridir. Çünkü oyun içerisinde bazı kelimeler yabancı dilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra oyuncuların daha hızlı şekilde hareket edebilmeleri için belli kısaltmaların oyuna dâhil edildiği de bilinenler arasındadır.

Pubg Mobile Oyun Terimleri Nedir?

Oyuna ilk başlama anında “GG” harfleri hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Bu kelimeler “Good Game” yani iyi oyunlar anlamına gelmektedir. üstelik bahsedilen kısaltma sadece PUBG için değil diğer online oyunlar için de geçerlidir ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Oyun sırasında “Hacker” olarak nitelendirilen kişiler olduğu da görülecektir. Bu tabir o kişilerin farklı oyuncuların hesap bilgilerini çalmaları anlamında kullanılmamaktadır. Oyuncular, oyun sistemi içerisinde daha iyi noktalara gelebilmek için belli programlarla güçlerini artırabilmektedir.

pubg 1. olma taktikleri

Bu durumda Hacker şeklinde nitelendirildikleri bilinmektedir. “OP” aşırı güç anlamına gelirken “Noscope” ise silahların dürbününü açmadan ateş edilmesi demektir.

Pubg Mobile Loot Terimleri Nedir?

PUBG terimlerinden bir diğeri de oyun taktiklerinden de olan “Speedrun” şeklindedir. Bu ifade oyuncuların çevrelerinde olup bitene bakmadan hızlı bir şekilde oyunu tamamlamaları anlamına gelmektedir. Oyunlarda acemi olanlar için ise “Noob” terimi kullanılmaktadır.

Bu terim oyuncuların kötü oynadıklarını da göstermektedir. “Scrub” ise oynanan bölümde en kötü performans göstermiş olan kullanıcılara verilen isimdir. İyi oyuncular ekranlarında çoğu zaman “Killstreak” şeklinde bir yazı görmektedir. Bu yazı oyuncuların tek kerede oldukça yüksek rakamlarda rakibi alt ettiğini göstermektedir.

Pubg Sprey Terimleri

Bilindiği üzere PUBG uluslararası alanda oynanmaktadır. İletişimler sesli olduğu için yabancılarla iletişim kurulması da gerekebilmektedir. Buna bağlı olarak oyuncuların gerekli olan terimlerin İngilizce karşılıkları bilmeleri çok önemlidir.

Pubg Rush Terimleri

Örneğin “I am goingtoget a car.” Araba alıp gelmek anlamında kullanılmaktadır. “There is a man” ise o bölgede bir düşman olduğunu göstermektedir. “I need” ile başlayan cümleler oyuncuların bir şeye ihtiyaç duydukları anlamına gelmektedir. Takım oyunlarında “Be careful” sıklıkla kullanılan kelime gruplarındandır.

“Be careful” dikkatli ol şeklinde tercüme edilmektedir. Oyunun oynanma sıklığı artırıldığında terimlere aşinalık arttığı için oyuncular içerikleri sorun yaşamadan değerlendirebilir hale de gelmektedir.

Bir Kişi Katıldı

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Terimleri ve Anlamları Kavramları Nedir?" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı