PUBG Vikendi Haritası En İyi Loot Fişek Yerleri

PUBG Mobile oyuncuları için önem taşıyan konulardan biri de haritalardır. Doğru haritada doğru stratejiyi uygulamak her zaman oyun kazandıran tekniklerden biri olmuştur. PUBG Mobile oyuncularının oyun oynarken tercih edebileceği birçok harita vardır.

 • Miramar; Sıcakları ve çölü seviyorsanız
 • Erangel; Şehir tarzı savaş oyunlarından hoşlanıyorsanız
 • Sanhook; Pusu kurmayı ve kafa vuruşlarını seviyorsanız
 • Vikendi; Soğuk oyunların adamı iseniz sizin için en uygun harita olacaktır.

Haritalar farklı özelliklere ve farklı oyuncu kitlelerine sahiptir. Yani her haritanın oyuncusu farklıdır. Neyi en çok sevdiğinize karar verip ona en uygun haritaya yönelmeniz size daha yüksek bir eğlence imkânı sağlayacaktır. Pubg oynarken çok daha fazla heyecan ve eğlenceye ulaşabilirsiniz. Birçok oyuncunun severek oynadığı haritalardan biri de Vikendi haritasıdır.

PUBG Vikendi oyunun devam etmesini sağlayan haritalardan biri olarak tanımlanır. Üstelik harita yayınlanmasının hemen ardından büyük bir ilgi görmüştür. Çeşitli güncellemeler yapılarak oyuncuların daha çok keyif almaları sağlanmaktadır. Sizde Loot, fişek yerleri ve genel bilgilerden faydalanarak harita hakkındaki eksikliklerinizi tamamlayın. Unutmayın ki haritalara hâkimiyet oyunun kazanılmasındaki en önemli detaylardan biridir.

Vikendi üzerinde oyun oynamak isteyenlerin araçların yerlerini, yüksek loot bölgelerini, düşmanların en çok iniş yaptığı ve en az iniş yaptığı bölgeleri bilmeleri gerekir. Bu bilgiler onlara yüksek oranda fayda sağlayacaktır.

PUBG Vikendi Genel Bilgiler

Oyuncular için hazırlanan PUBG Vikendi rehberinde görüldüğü üzere bu harita alternatif taktiklerin kullanıldığı yerdir. Üstelik oyuncular haritada yer alan hava koşulları sayesinde takım arkadaşları ile birlikte kartopu oynamak gibi aktivitelerle eğlenebilir. Bu haritada kış mevsiminin tüm özellikleri görülmektedir. Oyuncular kışın artılarından istifade ederek ayak izlerini takip edip düşmana pusu kurabilmektedir. Fakat rakipler de oyuncular bu şekilde bulabileceklerinden dolayı dikkatin elden bırakılmaması lazımdır.

Doğru strateji ile oyun oynamak için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey haritanızdır. Yanlış haritada yanlış taktikleri uygulamak size oyun kazandırmaz aksine kolay av olmanıza neden olur. Kimse kolay av olmak istemez.

Pubg Vikendi Araç Taktikleri

PUBG Vikendi haritasında kış şartları olduğu için harita içerisinde kışa özel araç gereçler de bulunmaktadır. Kar bisikletleri bu açıdan ilk tercih edilen materyallerden biridir. Bisikletler sayesinde ulaşım da kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Oyuncuların kar içerisinde görünmez hale gelebilmeleri için özel kıyafetleri temin etmeleri de mümkündür.

Bunun için beyaz tonlarındaki giysilere ek olarak miğferler de bulunabilmektedir. Harita oldukça büyük olduğu için paraşütle iniş için farklı alternatif noktaları tercih edilebilmektedir. Villa bu açıdan en popüler bölgelerden biri olmanın yanı sıra güvenirlik özelliği de taşımaktadır.

Vikendi Harita Analizi

Vikendi Pubg’a 2019 yılının başlarında eklenen ilginç bir haritadır. Hatta tüm haritalar arasında en farklı olanının Vikendi olduğunu söylemek yanlış olmaz. 6×6 kilometre ebatlarında olan haritada konsept soğuk ve kış. Binalarından tutun ta diğer yapılarına kadar oldukça farklı bir harita.

Vikendi içerisinde birçok ortak alan bulunuyor. Yani merkez alanları bir hayli fazla. Vikendi dendiğinde ilk akla gelen ise hızlı ve düşman sever oyuncuların yer aldığı Castle bulunuyor.

Daha sonra ise akla gelen merkezlerden biri de Villa. Bir hayli popüler olan bu merkeze atlayan oyuncular oldukça fazla. Oyuncuların fazla olması nedeni ile sıcak çatışmaların da merkezi haline gelen bu bölgede oldukça çabuk zaman geçiyor.

PUBG Vikendi Loot Yerleri

Vikendi haritasının bir başka popüler noktası da Volnova bölgesidir. Volnova’da büyük bir şehir tasarımı mevcut. Yüksek loot kapasitesi olan bölgelerden biri olan Volnova’da en çok tercih edilen ise Pubg takım maçları. Vikendi içerisinde sık tercih edilen diğer loot alanları;

 • Dino Park
 • Dobro Mesto
 • Podvosto
 • Cosmodrome

Vikendi Harita Stratejileri

Oyuncuların oyun stratejilerini belirlerken ilk göz önünde bulundurmaları gereken hangi haritada oynamak istedikleridir. Birçok strateji haritalara göre farklılık göstermektedir. Vikendi için strateji belirlemeden önce kış konseptini göz önünde bulundurun.

Vikendi içerisinde zeminlerde genellikle beyaz örtü bulunur. Bu nedenle düşmanların saklanmasına el verişli bir harita değildir. Düşmanlarınızı kolayca fark edebilirsiniz. Pusu kurmayı seviyorsanız pek size göre bir harita olmayabilir.

Ayrıca oyun içerisinde karda ayak izi özelliğini kullanmayı unutmayın. Yakın mesafede rakiplerinizin ayak izlerini takip edebilirsiniz. Böylece düşmanlarınızın yönünü görebilirsiniz. Kar motoru ve kar aracı bu haritanın özel araçlarından biridir. Bu araçları kullanarak düşmanlarınızdan çok daha hızlı hareket edebilirsiniz.

 • Vikendi içinde oyuncuların sevdiği bir başka özellik de çatı veya yüksek yerler gibi alanlara ulaşımın kolay olmasıdır.
 • Böylece kendi stratejilerinizi oluştururken bu özelliği kullanabilir ve düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.
 • Ancak dikkatli olmanızda fayda var çünkü düşmanlarınız sizden çok daha hızlı hareket etmiş ve çoktan istediğiniz yere konumlanmış olabilir.
 • Vikendi haritasının sevenleri onu çok sever, sevmeyenleri ise hiç sevmez denebilir.
 • Çünkü Vikendi kendine has özellikleri olan bir haritadır.
 • Vikendi üzerinde farklı konumları keşfederek düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.

Profesyonel pubg oyuncuların sıklıkla tercih ettiği haritalardan biri olan Vikendi haritasında oynamak için güzel bir bölge seçmenizde fayda var. Amacınız bol çatışma ise tercih edeceğiniz bölgeler ile sakin bir loot için tercih edeceğiniz bölgeler birbirinden farklı olabilir.

Bölge seçimi yaparken mutlaka ne istediğinizi bilerek hareket edin. Haritanın çevre kısmında kalan büyük alanları seçerseniz daha az düşmanla karşılaşabilirsiniz.

Soğukla ve düşmanlar ile yüzleşmenin farklı yollarını keşfedin ayrıca Pubg’de başarılı oyun için nelere dikkat edilmeli yazımızı da okumanızı öneririz. Güncel Pubg haberleri için takipte kalın.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Vikendi Haritası En İyi Loot Fişek Yerleri" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı