PUBG Yasaklandığı Ülkeler, Türkiye’de Yasak Mı?

Bilgisayarlar ya da mobil cihazlar üzerinden oynanan oyunlar arasında en popüler olanlarından biri PUBG’dir. Oyunun savaş ve strateji içerikli olduğu bilinmektedir. Ancak popülerliği ile konuşulan PUBG yasaklayan ülkeler sayesinde de gündemden düşmemektedir.

Pubg Yasaklanan Ülkeler Nedir?

Savaş ve strateji içerikli oyunların yasaklanma nedenleri ülkeler tarafından detaylı bir şekilde sıralanmaktadır. PUBG yasak olan ülkelerin açıklamaları oyunun şiddete meyli artırdığı şeklinde yapılmaktadır. Özelikle on yaş ya da daha altındaki çocuklar oyundan sonra şiddet eğilimleri göstermeye başlamışlardır. Oyuna yasak getiren ülkeler listesinin büyük bir kısmı Asya ülkelerinden oluşmaktadır.

Çin, Nepal ya da Hindistan oyunu yasaklayan en önemli ülkeler arasında bulunmaktadır. Özelikle haber bültenlerine de konu olan Hindistan, bir çocuğun oyun sonrasında intihar etmesinden sonra yasakları gündeme getirmiştir.

PUBG Türkiye’de Yasaklandı Mı?

Gün geçtikçe oyuna yasak getiren ülkelerin sayısının da arttığı görülmektedir. Ülkemizden de bu oyuna giriş yapan kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Oyuncu sayısının çok olması akıllara PUBG Türkiye’de yasak mı sorularını getirmektedir.

Fakat ülkemizde henüz bu tür bir yasaklama getirilmiş değildir. Lakin açıklamaların gelmemiş olması oyunun garantili olarak oynanması anlamına da gelmemelidir.

Çünkü ülkemiz sınırları içerisinde de yaş grupları kontrol edilmediği için oyuna giriş yapabilmektedir. Bu da yakın zaman içerisinde devlet yetkililerin oyun girişlerine bir kontrol getirme beklentisi oluşmasına neden olmaktadır.

Bir Kişi Katıldı

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Yasaklandığı Ülkeler, Türkiye’de Yasak Mı?" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı