Pubg Ekipman Arenası Modu Özellikleri Nedir?

Pubg Mobile oyununda yapılan bir başka güncellemede pubg ekipman arena güncellemesidir. 0.16.1 incelemesi ile birlikte gelen haritadaki farklılıklar var. Bu yeni gelen güncellemenin tarihi 2023 yılının Ocak ayında olmuştur.

  • Yeni arena haritasına baktığımızda özellikle görüntü olarak şehir ortamını yansıtmaktadır.
  • Gerçek bir şehir görünümü içerisinde tüm oyunu yenilenmiş harita üzerinden takip edersiniz.

Pubg Mobile Yeni Arena Hangi Cihazlarda Oynanabilir?

Pubg Mobile oyunu üzerinden indirilebilecek bu güncellemeler hem App Store hem de Google Play kullanıcıları için özellikle kolaylaştırılmış bir altyapı oluşturulmuştur. Bu oyunların indirmelerinin bedava oluşu da bu tarz Pubg Mobile oyun severlerin yararına olan bir durumdur. Pubg Mobile üreticileri bu yeni mod ve güncellemelerin sadece Android ve İOS’larda aktif olmasını istememişler.

Özellikle telefon kullanmakta zorluk çekenler için daha alternatif bir alan olan PC/masa üstü bilgisayar ve MAC’lerde de kullanılabilecek tarzda bir yapılandırma mevcut. Bu alanları konforlu bulabilenlerin Pubg Mobile oynayabilecekleri emülatörler tasarlanmıştır.

Piyasada kimisi ücretli kimisi ücretsiz emülatörler sayesinde yeni gelen güncellemeleri de daha geniş bir konfor alanında izleyebilme ve oynayabilme imkanı tanınmış olmuştur.

Pubg Arena İçinde Neler Var?

Bu yeni Arena’nın işleyişi şu şekildedir; Pubg Mobile oyununa giriş yaptıktan sonra bu yeni Arena haritası üzerinde şehir konumuna giriş yapılıyor. Buraya giriş yapıldıktan sonra sizlere sunulmuş olan mavi ya da kırmızı takımdan herhangi birini seçmeniz gerekiyor. Bu 2 takım dörtlü şekilde karşılıklı yarışacaklar. Oyun içerisinde belli noktalara özel üstler tasarlanmıştır ve kişiler takım olarak bu üstleri ele geçirip bir sonraki levele geçebilecekler.

Kişilerin bir sonraki kademeye geçebilmeleri şartı şehrin farklı bölgelerine yerleştirilmiş üstleri diğer takımdan önce kazanabilmektir, ele geçirebilmektir. 3 farklı bölgeye yerleştirilmiş olan bu üstlerden sadece ikisini ele geçiren takım kazanmış olarak kabul edilmektedir. Ayrı olarak oyun içerisinde belirlenmiş olan süper kasa silahları kullanabilme yetkilerine de sahip olacaklardır.

Pubg Mobile Arena Yenilikler

Bu gelen Pubg Mobile arena modu ile birlikte ayrıca oyun içerisinde yenilik olarak karşımıza çıkan bazı farklı türde araçlarda dikkat çekmektedir. Oyun içinde kullanılan kar aracının üzerine farklı özellik ve yenilikler eklenmiştir. Özellikle güvenlik anlamında bulunan alanı dolaşırken kar aracı üzerinde daha sağlam olması amacıyla farklılıklar geliştirilmiştir. Artık araç daha hızlı ve kolay bir şekilde hareket ettirebilmektedir.

Araç içerisine 2 kişi alınabilmektedir ve bunun yanı sıra da dezavantaj niteliğinde araç daha çabuk hasar alabilme özelliğine sahip duruma getirilmiştir. Bir başka yenilik de silahlar noktasındadır. Grozanın takım Arena modu adı verilen alanda kullanılan silahlar tek atışlarda 48 mermi birden atabilme kabiliyetine sahip iken 45’e indirilmiştir.

Yine takım şeklinde oynanan Arena maçlarında farklılıklar ve daha iyi performans sergilediği göze çarpmaktadır. Daha fazla puan ve ödül, yeni yeni görevler eklenmiştir. Oyun içi görünümlerde görev rehberi ve görüntü noktalarında daha ileri bir konum kat edilmiştir.

Ve ekstra yer ödülü ve diğer hediyeleri bireylerin pratik bir şekilde kullanabileceği ve donanımlı açtırılmış yeni bir paraşüt takımı, kişiyi daha aktif ve karşı tarafı daha çeldirici nitelikteki yeni bir mk14 baskısı, üzerinde zebra deseni bulunan yeni bir motosiklet türü de yenilikler arasındadır.

Pubg Mobile içerik üreticileri özellikle bu tarz modları tüm dünya geneline denk gelen halkında özel kabul ettiği günlere denk getirilerek daha sempatik gelmesi amacıyla üretim yapma taktiğini kullanırlar. Bu aslında tüm Pubg severlerinde hoşuna gitmektedir. Pubg üreticileri tarafından her yıl bu tarz farklı modlar yapıldığı bilinmektedir.

YORUM YAP KAZAN

 "Pubg Ekipman Arenası Modu Özellikleri Nedir?" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı