Pubg Mobile Turnuva 2023 Ödülleri ve Katılma Şartları

Pubg oyununda yerel, ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenlenmektedir. Sponsorlar eşliğinde düzenlenen Pubg turnuvalarda çok yüksek rakamlar ödül olarak verilirken yerel turnuvalarda ise ödül miktarları düşük tutulmaktadır.

Global anlamda e-spor takımları aracılığı ile düzenlenen turnuvalar geçmişe nazaran daha fazla kişi tarafından takip edilmeye başlanmış, futbol kulüpleri popülaritesi artan Pubg oyunu için e-spor takımları oluşturmuştur.

Pubg Mobile Turnuva Şartları Nedir?

Pubg oyununda düzenlenen turnuvalar, turnuvayı düzenleyen organizasyona göre değişkenlik göstermektedir. Eğer uluslararası bir kuruluş sponsor olarak turnuva düzenliyorsa turnuva şartları çok farklı oluyor. Son olarak düzenlenen LG Electronics sponsorluğunda yapılan Pubg turnuvasında oyun içinde en uzun süre hayatta kalan takımın 1. olacağı açıklanmıştır.

Bir önceki turnuva da ise takım oyunlarında oyunun sonuna kadar rakiplerini öldüren takım 1. ilan edilmişti. Yerel turnuvalarda ise bireysel oyunlarda ilk sırada yer almak turnuvayı kazanmanız için en önemli kriterdir. Ayrıca tüm rakiplerinizi öldürme süreniz de birinci olmanızı sağlayan kriterler arasında yer alıyor.

Pubg Turnuva Katılım Şartları Nedir?

Pubg turnuvasına katılmak istiyorsanız öncelikle ön eleme geçmeniz gerekiyor. Turnuvanın düzenleneceği oyun merkezi sayılı bilgisayar barındırdığı için herkes turnuvalara katılamıyor. Katılmak isteyenler için bir ön eleme yapılıyor ve belirli süre sonuna kadar oyunda kalamıyorsanız veya oyun sonunda ilk 10 da yer alamıyorsanız turnuvaya katılamıyorsunuz.

Takım turnuvalarında ise belirli dönemlerde yapılan yarışmalarda topladığınız puanlar turnuva katılım puanına yeterli değilse turnuvalara takım olarak katılamıyorsunuz. Bu şartları taşıyorsanız takım olarak turnuvalara katılabiliyorsunuz.

Pubg Turnuvaları Nerede ve Nasıl Düzenleniyor?

Pubg oyunu için düzenlenen turnuvalar büyük organizasyonlar olup özel olarak hazırlanan oyun merkezlerinde düzenlenmektedir. Oyunu rahatlıkla kaldırabilecek sistem özelliklerine sahip olan bilgisayarların ve oyun koltuklarının yer aldığı oyun merkezlerinde düzenlenen Pubg turnuvaları, turnuvayı düzenleyen organizasyonun kendi ofisinde veya özel olarak hazırlanmış olan oyun merkezlerinde düzenleniyor.

Yerel veya uluslararası turnuvaları düzenleyen sponsorlar veya organizasyon firmaları herkesin kolaylıkla erişim sağlayabileceği ve ulaşabileceği noktaları turnuva merkez olarak tercih edebiliyor. Avrupa ülkelerinin çeşitli şehirlerinde düzenlenen turnuvalar yerel olarak düzenlendiğinde de şehrin merkezi konumunda olan yerlerde düzenlenmektedir.

Bireysel Pubg Turnuvaları

Bireysel oyuncular için düzenlenen Pubg turnuvaları 3 sektör olarak düzenleniyor.

 • 1. sektörde oyun içinde hayatta kalma sürelerine göre puanlama yapılıyor ve her oyuncunun bir puanı oluşuyor.
 • 2. sektörde ise oyunu kaçıncı sırada bitirdiğinize göre puanlama yapılıyor.
 • Bu puan da ilk sektörde almış olduğunuz puanın üzerine ekleniyor.
 • Son olarak oyun içinde kazanmış olduğunuz silahlar, kostümlere göre puanlama yapılıyor.
 • Total puanlar bir araya getirilerek bir oyun skoruna sahip oluyorsunuz.
 • Bu oyun skoru turnuva puanı olarak hanenize yazılarak sıralamanız yapılıyor.

Takım yarışmalarında ise takım halinde oyun içinde hayatta kalma süreniz, öldürdüğünüz rakip sayısı ve oyunu ne kadar süre de bitirdiğinize göre puanlama yapılıyor. Bu puanlardan elde edilen puan takım puanınız olarak belirleniyor ve turnuva puanınız olarak sırlamanızı belirliyor.

e-Spor Takımları

e-spor çok popüler olan ve gittikçe yaygınlaşan bir sektör haline geliyor. Profesyonel Pubg oyuncuların bir araya getirildiği e-spor takımları özel turnuvalar için özel olarak hazırlanmaktadır.

 • Bağımsız e-spor takımları oluşturulabildiği gibi futbol kulüpleri bünyesinde de e-spor takımları oluşturulmaktadır.
 • Oluşturulan e-spor takımınız ile turnuvalara katılabilmek için e-spor takımını oluşturma kriterlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Pubg Turnuva Ödülleri

Pubg turnuvalarında ödüller hem oyuncuları hem de Pubg severleri teşvik etmek amacı ile verilmektedir. Turnuvayı düzenleyen kuruluşa göre ödüller milyon dolar olarak belirlenebildiği gibi yerel turnuvalarda ödül miktarı 10 bin liraya kadar belirlenmektedir.

Turnuvayı düzenleyen kuruluş oyunun geliştiricileri ise oyun içinde size özel olarak ödüller de verilebiliyor. Dünya genelinde özellikle Avrupa ülkelerinde yapılan turnuvalarda ödül miktarları çok yüksek rakamlardan oluşmaktadır. En son Berlin’de düzenlenen Pubg turnuvasında verilen para ödülleri;

 • Birincilik ödülü 50000 Euro
 • ikincilik ödülü 35000 Euro
 • Üçüncülük ödülü ise 25000 Euro

240 takımın katıldığı turnuva çok çekişmeli geçmiş ve birinci takım kıl payı kazanmıştır.

Pubg Turnuvaları Nasıl İzlenebilir?

Pubg meraklıları için düzenlenen turnuvaları izlemek istiyorsanız birkaç alternatifiniz bulunuyor. Seçeneklerinizden birincisi turnuvanın düzenlendiği oyun merkezine giderek turnuva için özel olarak hazırlanmış özel izleme odalarında turnuvayı canlı olarak izleyebilirsiniz.

Pubg turnuvayı izleyebileceğiniz 2. seçenek ise canlı yayın linkleri üzerinden izlemek. Turnuvayı düzenleyen kuruluş tarafından gelemeyen oyun severler için hazırlanana yayın linklerine tıklayarak canlı olarak turnuvayı izleyebilirsiniz.

Pubg turnuvasını izleyebileceğiniz 3. seçenek ise oyun siteleri üzerinden turnuva yayınını izlemek. Oyun siteleri hem kendi üyelerine kaliteli hizmet vermek hem de yayın bandının kapasitesini zorlamamak adına geniş bantlar kullanarak turnuvayı canlı olarak yayınlıyorlar. Canlı olarak turnuva yayınını izlemek isteyenler için bir alternatif olan bu sitelerden keyifle turnuvayı izleyebilirsiniz.

YORUM YAP KAZAN

 "Pubg Mobile Turnuva 2023 Ödülleri ve Katılma Şartları" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı