PUBG Oyun Modları Nedir? Nasıl Değiştirilir?

PUBG oyun modu bakımından pek çok alternatif bulundurmaktadır. Bu sayede oyun uzun süre heyecandan bir şey kaybedilmeden oynanabilmektedir. PUBG oyun modları oyuncuların ilgilerini canlı tutmak açısından en önemli sistemlerden biridir. Üstelik oyunların görünümlerini değiştiren bu tür sistemlerin uygulanması oldukça basittir.

Pubg Tekli Modlar

Tekli modların en başında solo mod gelmektedir. Bu mod pubg nin en standart modu olarak görülmektedir.

 • Oyunda herkes tek olarak uçağa biner ve istenilen bölgelere atlanır.
 • Oyunda genellikle 100 oyunca bulunmaktadır.
 • Bu oyuncular birbirlerini öldürerek sona kalmayı hedefler.

Bir diğer tekli mod ise 1 man squaddır;

Bu oyun modunda daha çok kendine güvenen tekli oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Oyunda bir grup oyuncular takım şeklinde atlarken bazı oyuncular ise bu takımlara karşı bireysel olarak boy göstermektedir. Burada kritik nokta ise başarılı stratejiler geliştirerek karşıdaki takımı bitirebilmektir.

Pubg Takımlı Modlar

Takımlı modların en başında squad mod gelmektedir. Bu oyun modunda 4 erli takım şeklinde oyuna giriş yapılmaktadır. Pubg de en sevilen modlar arasında yer almaktadır.

Başlıca sebebi ise aynı ortamda olmayan arkadaşların bile takım halinde oyun oynayabilmeleridir. Bu modda başarı sağlanması için takım için görev paylaşılımı yapılmalı ve devamlı olarak iletişim sağlanmalıdır.

 • Duo modu;

Duo modu squad ile benzer olmakla birlikte farklı olmasının başlıca sebebi oyuncu sayılarının farklı olmasıdır.

 • Bu modda genel olarak 2 şerli takımlar oyuna girmektedir. 
 • 2-man squad modunda ise oyuna tercih eden grup 2 kişi olurken karşılarında ki oyuncu grubu 4 kişilik takım olmaktadır.

Pubg Zombi Modları

Pubg tema olarak farklı oyun modları geliştirmiştir. Bu oyun modlarının en başında zombi modu gelmektedir. Bu mod 2017 yılında tanıtılmış ve normal oyun modunun dışında bir server dan giriş yapılarak oynanmaktadır. Oyun yine 100 oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Burada 10 oyuncu bir takım olurken geri kalan 90 oyuncu zombi olmaktadır. Zombi olan oyuncular yerden her hangi bir şey alamamakla birlikte diğer oyuncular gerekli gördükleri malzemeleri toplarlar. Oyun böyle son bulana kadar devam eder. 

Pubg War modu

War modu ise oyuna sonradan eklenen modlar arasında yer almaktadır. Bu çok küçük haritada oynanmaktadır. Bu küçük haritada heriki takımda aynı anda başlamakta ve belirli malzemeler direkt olarak verilmektedir. Bundan sonra oyunda takımlar birbirlerini öldürdükçe puan kazanmaktadır.

 • Ölen oyuncu ise tekrardan oyuna geri dönerek başladığı bölümde doğar.
 • Oyun bu süreçle beraber devam eder.
 • Bu modda en çok puan toplayan takım galip gelmektedir.
 • Bu oyun türü daha çok hızlı oyunu seven oyuncular için düzenlenmiştir.

PUBG Oyun Modu Değiştirme Nasıl Yapılır?

PUBG güncel oyun modları arasındaki solo olan en çok kullanılanlardan biridir. Bu tür olan sistemde oyuncular takım olarak oyuna başlamaktadır. Bireysel hareket edilmek istendiğinde seçilen yöntem kapsamında oyuna tekli başlayan oyuncular oyunu yine tekli şekilde değiştirebilir.

Duo olarak isimlendirilen mod da en popüler olanlardan biridir. Bu içeriklerde de oyunun ana amacı değişmemektedir. Oyuncular yine hayatta kalan son kişi olmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstermektedir.

Pubg Yeni Oyun Modu Nasıl Yapılır?

Pubg 2 kişiden oluşan takımlar çerçevesinde devam etmektedir. Oyunda hayatta kalan son takım kazanan ilan edilmektedir. Farklı mod değiştirmek isteyen oyuncular için PUBG en iyi oyun modları arasında Squad gösterilmektedir. Bu mod da takım halinde yarışmayı gerekli kılmaktadır. Bu modun farklı yanı ise takım içerisindeki oyuncu sayılarıdır. Çünkü takımlar 2 değil 4t kişiden meydana gelmektedir.

Özellikle arkadaş grupları bu sistem üzerinden oyuna katılmayı tercih emektedir. Tekli girişlerde otomatik yerleştirmeler üzerinden bu modun seçilmesi de mümkündür. Ayrıca sisteme yabancılar da giriş yapabildiği için iletişimler sırasında yabancı dilin gelişmesi de sağlanacaktır.

Pubg oyuncuların beğenisine sunulduğundan bu yana sürekli olarak kendini geliştirmeyi sürdürmüştür. Bu gelişimlerden en büyük payı ise oyun modları almıştır. Bu modlar sürekli olarak hem senaryo olarak hemde görsel zenginlik olarak geliştirilmiştir.

Bu modlar oyun başlamadan önce oyuncular tarafından seçilir ve oyun bu seçimden sonra başlar. Son dönemlerde oyun severlerin online oyunlara ilgilerinin artması sebebiyle farklı oyun modları her geçen gün ortaya çıkmaktadır. 

Bir Kişi Katıldı

 1. Efsane bir uygulama gerçekten çok beiğendim ımarım güzel bişey yaparız birazda biz hile olalım

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Oyun Modları Nedir? Nasıl Değiştirilir?" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı