PUBG (Map) Harita: Loot ve Fişek Yerleri 2023

Pubg oyunu 4 farklı ana harita üzerinden oynanan son dönemlerin en önemli stratejik savaş oyunudur. Haritaların bu kadar önemli olmasının başlıca sebeplerinden biri harita özelliklerine göre bazı konumlarda daha fazla loot imkanı sağlamasıdır.

Binalar, tepeler gibi mevzi imkanları haritanın önemini artırmaktadır. Oyuncular ise harita bilgileri ve deneyimleri ile istedikleri bölgeye atlayarak kendi kafalarında ki stratejiyi oyuna yansıtmaya çalışır.

Başarılı bir oyun performansı için haritaların detaylı olarak bilinmesi ve test edilmesi gereklidir. Bu kadar önem taşıyan haritalar Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi dir.

Erangel Haritasın’da Bulunan Araçlar

Haritanın temel hikayesi Sovyetler tarafından terk edilmiş bir şehirdir. Burada askeri tesisler, hastane ve depolama binaları bulunmaktadır. Son güncelleme ile haritaya hava aracıda eklenmiş ve oyun daha fazla heyecanlı olmaya başlamıştır. Pubg Erangel haritadasında bulunan araç tipleri;

 • Buggy
 • UAZ
 • Motorcyle
 • Dacia
 • 1300 PG-117
 • Aquarail
 • C-130
pubg isaret fisek yerleri

Pubg Erangel Haritası Loot ve Fişek Yerleri

Haritada loot bakımında en iyi 4 şehir bulunmaktadır. Pubg Oyuncuları genellikle bu şehirlere atlarlar. Haritada bunun dışında 10 farklı küçük şehirde bulunmaktadır. Burada ki lootlar ise şehirle orantılı bir durumdadır. Erangel haritadasında en çok bulunan fişet ve loot için 4 yer;

 1. Gatka
 2. Mylta
 3. Pochinki
 4. Yasnaya Polyana

Miramar Haritası Loot ve Fişek Yerleri

Miramar haritası pubg de bulunan çöl haritasıdır. Burada daha çok kurak bir temanın işlendiği bir harita dikkat çekmektedir. Bu tema son zamanlarda birçok oyuncu tarafından sıkça tercih edilmektedir. Pubg haritasında toplam 258 araç bulunmaktadır.  

Burada bir yerden bir yere giderken araç bulma olasılığınız % 80 lere yakındır. Pubg miramar haritasında birçok bölge olmakla birlikte 4 ana bölge loot ve fişek bakımından diğerlerinden daha fazla öne çıkmaktadır. Bu bölgeler;

 1. El Pozo
 2. Pecado
 3. Prison
 4. Hacien da del Patron

Sanhok Haritası Loot ve Fişek Yerleri

Pubg sanhok haritası daha çok yeşil alanların bulunduğu tarihi tapınak bölgelerin gösterildiği bir tema çerçevesinde yapılmıştır. Harita da hem deniz hem kara hem de hava araçları bulunmaktadır. Bunun dışında haritada oyundaki bulunan bütün silahlar bulunmaktadır. Haritada loot yapılacak ve fişek bulabilceğiniz en iyi 4 bölge;

 1. Camp Alpha
 2. Boot Champ
 3. Paradise Resort
 4. Kampong

Camp Alpha daha çok takımların atlayarak rahat silah buldukları bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Boot Camp ise oyuncuların en fazla atladıkları bölgelerde olma özelliğine sahiptir. Bu bölge haritanı orta bölgesin de yer alması dolayısı ile oyunculara hareket alanı olarak kolaylık sağlamaktadır. 

pubg harita loot hilesi

Vikendi Haritası Loot ve Fişek Yerleri

Vikendi oyunun güncel sıralama bakımından en son gelen haritasıdır. Bu harita ekstrem soğuk hava şartlarındaki bölgeler örnek alarak oluşturulmuştur. Haritanın genel ağırlık rengi beyaz olduğu için oyuncuların ona uygun giyinmeleri gerekir.

Buna ek olarak haritada fazla ağacın bulunması çatışmalar sırasında saklanma imkanını oyunculara vermektedir. Pubg vikendi haritasında en iyi loot yapılacak ve fişek yerleri;

 • Castle
 • Goroka
 • Dobro Mesto
 • Cosmodrome

PUBG harita hakkında bilgiler edinmek oyunda başarılı şekilde sonuçlar almak için en önemli noktalardan biridir. Üst başlıklarda bu nedenden ötürü kazanma taktikleri içerisinde haritalara hâkim olmak konusunun altı önemle çizilmiştir.

Oyuncuların haritalara öncelikle şekli olarak hâkim olmaları önerilmektedir. Sonrasında ise harita içindeki bölgelere keşif gezileri düzenlenmelidir. Bu sayede ilerideki dönemlerde ganimetlerin ya da ekipmanların nerelerde olduğu bilinerek hareket edileceğinden zaman kaybı minimumlara indirilecektir.

Yüksek Loot için toplam 12 bölgeden oluşan bu alanda gizlenmek ve pusu kurmak için oldukça sağlam alanlar vardır. Bölgenin haritası incelendiğinde oyun içinde kullanılacak 400’e yakın aracın olduğu fark edilecektir. Araçların sayısının fazla olması bir avantaj olarak değerlendirilir.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG (Map) Harita: Loot ve Fişek Yerleri 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı