PUBG En İyi Silah Hasarları, Güncel Darbeler ve Eklentiler

PUBG en iyi silah hasarları ve güncel darbe, eklenti istatistiklerini bilmek demek pubg oyuncuların bir adım daha öne geçmesini sağlamak demektir. Çünkü oyuncular sahip oldukları silahların menzillerine göre hareket edebilmektedir. Bu sayede özellikle pusu kurulacak alanlar daha net ve doğru bir şekilde ayarlanabilir.

Ayrıca en iyiler listesinde yer alan pubg oyuncuların bu alanda verimli silah rehberi çalışmalar yaptığı da unutulmamalıdır. Pubg oyunun resmi sitesinde verilmiş olan hasar rakamlara geçmeden önce birkaç noktanın altı çizilmelidir. Pubg en iyi ve güçlü silahların öncelikle verecekleri hasarlar duruma göre değişim gösterebilir.

Unutulmamalıdır ki PUBG bir strateji oyunudur. Bazı oyuncular stratejilerini korunma üzerine kurmaktadır. Bu da belli kamuflajlarla kendilerine ekstra güç elde etmelerini sağlamaktadır. Böyle kişilere karşı yapılan saldırılarda pubg silahların hasar oranları düşüş gösterebilir.

pubg taarruz tüfekleri görevi

Pubg Mobile Keskin Nişancı Silah Hasarları

Resmi şekilde açıklanan pubg mobile keskin nişancı silah hasar rakamları rakiplerin seviye 2 vücut zırhına sahip oldukları düşünülerek verilmiştir. Pubg oyuncular karşılarındaki rakiplere göre rakamların ortalamasını alıp stratejilerini belirlemelidir. İşte en güncel pubg keskin nişancı silah hasarları;

Silah İsimleriVerdiği HasarÖldürme Süresi
AWM1201.85
M24881.8
Kar98k751.9
MK146100.9

Pubg Mobile Saldırı Tüfekleri Silah Hasarları

PUBG mobile saldırı tüfekleri yani otomatik silah hasarları ve istatistiklerinin açıklama sırası isim, hasar derecesi ve atış hızı şeklinde yapılacaktır. En güncel ve en iyi silah özelliklerini daha kısa süre içerisinde öğrenin. Ayrıca pubg oyunda en çok kullanılan silahlar otomatik silahlardır. Pubg mobile saldırı tüfekleri olan otomatik silah hasarları;

Silah İsimleriVerdiği HasarÖldürme Süresi
Groza490.08
AKM490.1
DP-28520.109
M249450.075
SCAR-L470.29
AUG430.26
M416430.26

Pubg Mobile Pompalı Silah Hasarları

Pubg severlerin bilmeleri gerekli olan önemli durumlardan biri pompalı silah hasarlarıdır. Çünkü paraşütten atladıktan hemen sonra pompalı silahlar karşına çıkar. Pubg pompalı silah hasarları en güncel ve en iyi şekilde oyunun resmi hesaplarına bağlı olarak şu şekildedir;

Silah İsimleriVerdiği HasarÖldürme Süresi
S6862250.2
S18972250.75
S12K1980.25
M249450.23

Bonus; Diğer silahlar ve daha detaylı anlatım ile 2023 yılının en güncel pubg silah hasarları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

PUBG En İyi ve Güçlü 10 Silah

PUBG dünyasında, en başarılı oyuncular listesine girebilmek için en güçlü PUBG silahı listesinden en az birkaç tanesine sahip olmanız gerekiyor. Takımımızdaki oyuncularınızın en iyi silahlar sıralaması dahilindeki farklı silahları kullanabiliyor olması ise sizi lider yapmaya yetecektir.

Bir anda oyun dünyasına bomba gibi düşen PUBG Lite ile de mobil ortamdan PC ortamına da taşımayı başardı. En iyi silahlara sahip olan kişiler bu oyunun en iyileri olma hakkı kazandı. Kısa sürede en hızlı oyuncu kazanan oyunu PUBG en güçlü silah sıralaması ile bu oyunun lideri olmak artık çok kolay. Tek yapmanız gereken, oyunu kurallarına göre, akıllıca ve doğru ekipmanlar ile oynamak. İşte, en iyi PUBG silahları ve özellikleri;

AWM (PUBG En İyi Silah Lideri)

Listemizin en güçlü PUBG silahı olan ve bir tür keskin nişancı tüfeği özelliği taşıyan AWM, oyunun nadir keşfedilen silahları arasında yer alıyor. Oyunun her alanında binlerce oyuncunun aradığı fakat kolaylıkla bulamadığı bu silah, PUBG en güçlü silahlar listesinin de başında yer alıyor. Her bir atışı 105 hasar değerinde olan bu silah; magnum mermisi ile gövdeye yaptığınız her 2 isabetle düşmanınız öldürebilirsiniz. Böylesi kuvvetli bir silah ile düşmanınızın kafasına bir kez vurmanız, sizi kazanan yapacaktır.

PUBG en iyi silahlar sıralaması listelerinin her zaman ilk sırasında yer alan AWM tüfek, aynı zamanda iyi bir zırh delicidir. En güçlü zırhlar karşısında dahi başarı gösteren bu silah PUBG de hangi silahlar iyi sorusunun en doğru cevabıdır.

Bir real time takım oyunu olan PUBG de sadece bir kişiyi tek başınıza yenmeniz gerekmez. Takım arkadaşınızın yere indirdiği bir düşmanı tüfeğiyle vurarak ekstra puan kazanma şansına sahip olursunuz. Bu da aynı zamanda ekip puanınızı da yükseltecektir. Eğer PUBG en güçlü silahlar listesinde yer alan awm silaha sahip olmak istiyorsanız, çok iyi savaşmalı ve çokça drop kovalamalısınız. Zira, silah oyun içerisinde kısıtlı sayıda bulunmaktadır.

MK14

En güçlü PUBG silahları arasında yer alan MK14 bir tür DMR silah türüdür. Düşmana en çok hasar veren silahlardan biri olan MK14, hasar değeri 65’dir. Düşmanınızı bu silahla öldürmek istiyorsanız, gövdesine 3 kez ya da kafasına 2 kez ateş edebilmeniz gerekiyor. Bu yönü ile AWM kadar iyi bir performansa sahip olmasa da, MK14 PUBG en güçlü silah sıralaması listesine 2 numara ile girmektedir.

Saniyede 11 mermi atışı yapabilen bu silah, büyük başarıların kahramanı olması ile biliniyor. 853 değerinde mermi çıkış hızı bulunan bu silah aynı zamanda bir keskin nişancı tüfeği özelliği taşıyor. Otomatik atış mekanizması, kırmızı nokta lazeri ve yakın mesafe atışlarındaki başarısı ile tam bir savaşçı tüfeği olan bu silahla oyuna 1 – 0 önde başlama şansı bulursunuz. Tek yapmanız gereken, pompalı tüfeği olan bir rakip ile çok yüz yüze gelmemek.

Groza

Aslında AKM ve Berly M762 silahlarının bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan Groze PUBG silahları güçleri listelerinin üst sıralarında yer almasını AKM’den aldığı güce borçludur. Saniyede 12 mermi birden atma özelliğindeki bu silah 612 DPS gücüne sahiptir.

Genellikle haritada yer alan air drop kutularda keşfedilen Groza, kolayca bulunabilen bir silah olup; Berly M762 atış hızından çok daha kuvvetlidir. 714 değerindeki mermi çıkış hızı ile kulvarında önemli bir yere sahip olan Groza, uzak mesafe çatışmalarının en sevilen silahları arasında yer almaktadır. Eğer silahınızın geri tepmesinden kaynaklı oyun kaybetmek istemiyorsanız, mutlaka susturucu kullanmanızı öneririz. Aksi halde amacınıza ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz.  

M416

En iyi silahlar PUBG listelerinin baş üyelerinden biri olan M416 orta mesafe çatışmalarının en sevilen silahlarından biridir. Geri tepme oranı çok düşük olan bu silah kolayca kontrol edilebilmesi nedeniyle çokça tercih edilir. Hızlı bir makine olan M416 ile hem başlangıç hem de profesyonel seviyedeki oyun severler kolayca savaşabilmektedir.

Saniyede 10 mermi atışı yapabilen M416 ile uzak mesafe çatışmalarında da sıklıkla kullanılabilmektedir. 909 değerindeki mermi çıkış hızı ile oldukça sevilen bir silah olan M416, PUBG de hangi silahlar iyi sorusuna verilebilecek cevaplardan bir tanesidir. Listenin en iyisi olmasa da eklentiler ile kolayca güçlendirilebilen bir silahtır. Bu da M416’yı hem çok kolay bulunabilen hem de çok kolay geliştirilebilen bir envanter haline getirmektedir.

Berly M762

PUBG en iyi silahlar sıralaması değişmez üyelerinden biri olan ve Groza modeline ilham veren Berly M762, listemizin en güçsüz ama PUBG dünyasının en iyi silahları arasında yer almaktadır. Geri tepme sorunu yaşaması ile çok sık tercih edilmeyen bu silah, PUBG silahları güçleri listesinde yer edinmeyi başarmıştır.

715 değerindeki mermi çıkış hızı ile en hızlı PUBG silahları listesinde de kendisine yer edinen Berly M762 silahın 3 farklı atış modu bulunmaktadır. Bu özelliği ile hem yakın hem de uzak mesafe savaşlarında tercih edilen Bery M762 ile savaşmak bir miktar ustalık istemektedir.

PUBG envanter deposunda bu silah ile birlikte kullanılabilecek 32 farklı eklentinin bulunması ise bu silahı, PUBG en iyi silahlar listelerinde bulunmasını sağlamaktadır. Saldırgan ve hızlı bir oyun performansınız varsa, bu silah ile oynamak sizi yormayacaktır.

SLR

Self Loading Rifle olarak da bilinen SLR Mini14 silah tipine çok benzer bir yapıya sahiptir. Ufak boyuttaki şarjörü ile 857 değerinde mermi çıkış hızına sahip olabilirsiniz. En iyi PUBG silahları listemizde kendisine yer edinen SLR ile rakibinizi nakavt etme şansını çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

En güçlü keskin nişancı tüfekleri listelerinin değişmez üyesi olan SLR, MK14 ile birleştiğinde muhteşem bir performans ortaya çıkmaktadır. PUBG dünyasının en hızlı mermi çıkış değerine sahip olan bu iki keskin nişancı tüfeği ile muhteşem bir oyun kurabilir, takımınızı bu kurgu üzerinden başarıya ulaştırabilirsiniz.

Tek başına bir düşmanı tek ya da 2 vuruşla öldüremeyecek olan SLR silah, iyi bir takım çalışması ile etkin bir şekilde kullanılabilir. PUBG en güçlü silah sıralaması listemizde 6. sırada yer alan SLR ile savaşmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştır.

Micro Uzi

Geriye tepme konusunda oyunculara zor zamanlar yaşatmayan bir silah olan Micro Uzi, kullanması kolay En iyi PUBG silahları arasındadır. PUBG en iyi silahlar sıralaması için oldukça iyi bir mermi atış miktarına sahip olan bu silah, saniyede 25 mermi atışı yapabilmektedir. Mermi çıkış hızı 350 olsa da, saniyede çıkan mermi sayısı ile düşmanların korkulu rüyası olmaktadır.

Haritada kolayca bulabileceğiniz Micro Uzi silah 25 ile 100 metre arasındaki yakın mesafelerde oldukça korkutucu olabilmektedir. Siz de yakın savaşların kahramanı iseniz, bu silahla çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Yakın mücadele ile siz düşmanınızı nakavt ederken, takım arkadaşınız, işi sonlandırabilir.

Başlangıç seviyesi oyuncuların sıklıkla kullandığı Micro Uzi aynı zamanda bir defans silahıdır. Envanter deposunda yer alan eklentiler ile güçlendirilebilen Micro Uzi ile savaşmak, daha çok defans oyuncularının modeline benzemektedir.

AKM

Groza silahından tanıdığımız AKM ile keskin nişancılık becerilerinizi kullanabilirsiniz. En güçlü PUBG silahları listesinde yer alan bu ekipmanın mermi çıkış hızı 714’tür. Saniyede 10 mermi atışı yapan bu silah, geriye tepme sorunu olduğu için çok sayıda oyuncu tarafından kullanılmaz.

Haritada kolayca bulunabilen bu silah, iyi bir oyuncunun elinde muhteşem sonuçlara ulaşabilmektedir. Oldukça zor kullanılabilen bu silahı kullanabilirseniz, nişan kalitesinden memnun kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Tek yapmanız gereken, geri tepme sorunu ile başa çıkabiliyor olmanız. Aksi halde bu silah sizin sonunuz olabilir.

S686

Oyunun ilk aşamalarının en güçlü silahlarından biri olan S686 bir tür çifte atar tüfektir. Tek atışla dahi rakiplerinizi yere serebileceğiniz S686 silahın hasar gücü 216 değerindedir. Yani doğru bir isabetle tek atışla düşmanınızı alt etme şansına sahip olabilirsiniz.

En güçlü PUBG silahları listesinde kendisine yer bulabilen S686 silah, Loot döneminin en sevilen ve en güçlülerinden biridir. Saniyede 5 mermi atma kapasitesine sahip olan S686 ile savaşmak biraz daha fazla ustalık istemektedir. Siz de oldukça profesyonel bir oyuncu iseniz, PUBG en iyi silahlar listesinde yer alan bu makineyi tercih edebilirsiniz.

Yakın mesafelerin tercih edilen silahlarından olan S686, 5 mermi kapasitesine sahip olması ile sıklıkla tercih edilmez. Genellikle yedekte tutulur. Fakat yakın mesafe mücadelelerinde başarılı olan bir oyuncuyla takım arkadaşı iseniz, bu silahın kullanılması size zarar vermeyecektir.

Scar-L

PUBG en güçlü silahlar listesinin değişmez oyuncularından biri olan Scar-L ile aynı zamanda hem kısa hem de uzun mesafeli mücadelelerde aktif rol alabilirsiniz. En güvenilir PUBG silahları listesinde de kendisine yer edinen Scar-L silah, saniyede 30 mermi atış kapasitesine sahiptir. Bu yönü ile çok sevilen bir silah olan Scar-L 4 farklı eklenti ile çok daha başarılı performans sergilemektedir.

Kolayca kontrol edilebilen Scar-L silahla iyi bir nişancı büyük başarılar elde edebilir. Uzak mesafede elde ettiği başarı ile PUBG’nin en sevilen silahlarından biri olmayı hak etmektedir. Kolayca bulunabilen bu silah, kullanmasını bilmeyen birçok oyuncu tarafından atılmaktadır. Bu da profesyonel oyuncuların bu tüfeğe ulaşmasını çok daha kolay hale getirmektedir. 

PUBG Silah Eklentileri ve Özellikleri Nedir?

PUBG Mobile silah eklentiler ve eklentilerin hangi silahlara takılabildiği her oyuncu tarafından bilinmesi gereken bilgiler arasında. Neden mi? Çünkü doğru eklenti bir silahı canavar yapabildiği gibi yanlış eklenti aynı silahı hurdaya dönüştürebilir. Her silahın alabildiği eklenti sayısı ve eklenti cinsi birbirinden farklıdır. Kırmızı nokta nişangah – 6x dürbün eklenti arası desteklenen pubg silahlar;

AKMAWMGROZASLR
M249P18CM16A4AUG A3
SKSUMP9DP-28R45
SCAR-LKar98KMini14Vector
P92CrossbowM416M24
MK14S12KP1911QBZ

Doğru silaha doğru eklentiyi takarak en büyük hasarı verebilir ve tepme gibi isabeti düşüren etkenlerden uzak bir maç yapabilir oyunun sonunda çorba parasını çıkarabilirsiniz. PUBG Mobile eklentiler ve özellikleri hakkında merak ettikleriniz ve çok daha fazlası;

 • Kırmızı Nokta Nişangah: Bu silah eklentisi pubg oyuncuların daha doğru isabet almaları için kullanılmaktadır. Bununla birlikte ADS hızında artış sağlar ve geçiş süresini kısaltır.
 • Holo Nişahgah: ADS geçişindeki süreyi azaltır. Hareket halindeki hedefler için çok iyi sayılmaz. Dürbün kabul eden tüm silahlar için uyumludur.
 • 2x Dürbün: Pubg oyuncunun görüş açısını 2 katına çıkarır. Aşırı uzun menzilli hedefler için kullanılmaz ancak orta mesafedeki düşmanlar için oldukça idealdir. Birçok oyuncu holo yerine 2x dürbün tercih etmektedir.
 • 3x Dürbün: 3 kat görüş ile daha iyi görmenizi sağlar ancak uzak atışlarda mermi kapasitesini göz önünde bulundurarak hareket etmekte fayda var.
 • 4x Dürbün: Uzak menzildeki düşmanları vurmak için idealdir. En etkili olduğu silahlar saldırı tüfekleri ve nişancı tüfekleridir.
 • 6x Dürbün: Sağladığı görüş sayesinde kafa vuruşları için oldukça idealdir. Orta menzilde kullanılması pek tavsiye edilmez.
 • 8x Dürbün: Pubg haritada kolay bulunmayan ve hava yardımlarında bulunan bir dürbündür. Orta ve yakın menzilde kullanıma uygun değildir.

Pubg Namlu Tipi Eklentiler

 • Kompansatör: Geri tepmeyi azaltmaya yarayan eklentidir.
 • Flash Hider: Silah ateşlendiğinde ortaya çıkan flaş parlaklığını azaltır.
 • Susturucu: Silah ateşlendiğinde ortaya çıkan sesi azaltır.
 • Choke: Pubg silahınızın kurşun yayılımını azaltır.

Pubg Şarjör Tipi Eklentiler

 • Extended Mag: Pubg silah şarjör kapasitesini arttırır.
 • Qoickdraw Mag: Pubg oyunda silah yeniden yükleme hızını arttırır.
 • Quickdraw Extended Mag: Silah yeniden yükleme hızını arttırır ve şarjör kapasitesini yükseltir.

Pubg Kundak Tipi Eklentiler

 • Angled Foregrip: Pubg silahınızın Nişan alma hızını arttırır.
 • Vertical Foregrip: Dikey tepmeyi azaltır.
 • Half Grip: Silah Sabitliği azaltır.
 • Light Grip: Geri tepmeyi azaltır.
 • Thumb Grip: Geçiş hızını arttırır.
 • Quiver: Crossbrow Yeniden yükleme süresini kısaltır.

Ayrıca diğer Pubg taktikleri yazılarımıza göz atarak, güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bir Kişi Katıldı

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG En İyi Silah Hasarları, Güncel Darbeler ve Eklentiler" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı