PUBG Mobile Sistem (Min-Max) Gereksinimleri 2023

Özellikle oyun severler tarafından bilinen emülatör programlarından olan “Gaming Buddy” PUBG severlerin oyunu bilgisayarlarında da oynamasını sağlamıştır. Ancak oyunun oynanabilmesi için bilgisayarların ya da telefon gibi cihazların bazı sistem donanımlarına sahip olmaları istenmektedir.

Pubg Sistem Gereksinimleri Pc Bilgisayar için Nedir?

PUBG sistem gereksinimleri eksik olduğunda oyundan istenen performansın alınması mümkün değildir. Donanımları yeteri kadar kuvvetli olmayan bazı cihazlarda kurulum tamamlanamazken bazılarında ise oyun içerisinde donma ya da temel sorunlar kendini göstermektedir.

Oyun için bilgisayarı olanların işletim sistemi konusunda Windows 10, 8.1, 8 ya da 7 olanaklarından birinde karar kılmaları önerilmektedir. Yine PUBG gereksinimlerinden olan DirectX ise Versiyon 9.0c’dir. Her oyunda olduğu gibi PUBG içeriklerinde de belli depolama alanlarında ihtiyaç duyulmaktadır.

Oyunun ilk indirilmesi için boş alan miktarı en az 1 GB şeklinde ayarlanmalıdır. Ancak ilerleyen dönemlerde ek depolama alanlarına ihtiyaç duyulacağı unutulmamalıdır. Buna bağlı olarak depolama alanları mümkün olduğu kadar yüksek tutulmalıdır.

Anlatılan nedenler yüzünden oyuncuların indirme işlemlerine başlamadan önce cihazlarında bahsedecek olduğumuz özelliklerin var olup olmadığını kontrol etmeleri önerilmektedir.

pubg en iyi oyuncu olma

Pubg Pc: Sistem Gereksinimleri Min – Max

İşlemci PUBG sistem gereksinimleri arasında en önemlilerinden biridir. Oyunun oynanabilmesi için en az 1.8 GHZ hızında çalışan çift çekirdekli AMD veyahut Intel işlemci olması şarttır.

Cihazlardaki bellek ise yine en az 3 GB olmalıdır. Ekran kartının ATI / AMD Radeon HD2600 / 3600 veya NVIDIA GeForce 8600 / 9600GT olması da önemli noktalardandır.

Bilgisayar üzerinden oynamak istediğinizde yüksek özellikli bir bilgisayar olmadan oynayabileceğiniz PUBG oyunu için cep telefonlarında da benzer bir durum söz konusudur. İşletim sistemi yüksek, hafıza alanı fazla olan cep telefonu modelleri bu oyunu oynamanıza imkan sağlıyor.

Android Telefonlar için Pubg Sistem Gereksinimleri

PUBG oyunu, mobil versiyonu ile mobil oyunlar içinden en fazla indirilen ve oynanan oyunlar içinde ilk sıra da yer almıştır. Çok keyifli bir oyun olan PUBG oyununda grafik tasarımlarının çok fazla olması nedeni ile; oyun için işletim sisteminin ve gereksinimlerin android telefonlar için şu şekildedir;

  • Cep telefonunuzda en az 2 GB boş hafıza alanı olması gerekiyor
  • Cep telefonunuzun işletim sisteminin en alt yazılım versiyonu Android 5.1.1 olmalıdır.
  • Cep telefonunuzda yer alan ramin en az 3 GB ve üzeri olması gereklidir.

IOS Telefonlar Pubg Sistem Gereksinimleri

  • En düşük cep telefonu modeli Iphone 5 olmalıdır.
  • iPad Air veya üstü modeller
  • Ipad Pro ve üst modelleri
  • 6. Jenerasyon İpad Touch ve üst versiyonları

PUBG Oynayabileceğiniz Telefonlar

IOS ve Android işletim sistemlerine sahip olan cep telefonları modelleri içinden PUBG oynayabileceğiniz ve PUBG oyununu destekleyen modellerde olması gereken özellikler şunlardır;

Samsung Galaxy J6

3 GB ram ve 32 GB hafıza kapasitesine sahip olan Samsung Galaxy J6 cep telefonu ile PUBG oyununu keyifle ve eğlenerek oynayabilirsiniz.

Samsung A6

4 GB ram özelliğine sahip olan, 64 Gb hafıza kapasitesi bulunan Samsung j6 PUBG oyununu keyifle oynayabileceğiniz Android işletim sistemlerine sahip bir cep telefonu modelidir. Fiyat performans açısından da size avantaj sağlayan bu telefon ile istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

Asus Xenfone 4 Max

3 GB ram ve 32 GB hafıza kapasitesine sahip olan Asus Xenfone PUBG oynayabileceğiniz en ekonomik telefon modelleri arasında yer alıyor. Oyun oynarken diğer uygulamaları kapattığınızda grafik özelliklerinin en üst nokta da olduğu anda dahi kasmadan ve donmadan PUBG oynayabiliyorsunuz.

Xiaomi 8 Lite

2.2 GHz Quad Core işlemciye sahip olan, 4 GB ram ve 64 GB hafıza kapasitesi bulunan Android işletim sistemine sahip Xiaomi 8 Lite cep telefonu ile dilediğiniz gibi Pubg oyunu oynayabilirsiniz.

Samsung S7

4 Gb ram, 2.54 GHz işlemciye sahip olan ve 64 GB hafıza kapasitesi olan Samsung S7 cep telefonu ile PUBG oyununu keyifle oynayabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olan ve 5.2.2 versiyonu ile hiçbir sorun yaşamayacağınız bu telefon ile keyifli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

YORUM YAP KAZAN

 "PUBG Mobile Sistem (Min-Max) Gereksinimleri 2023" Kampanyası için Katıl Kazan.

Kapalı